Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

finale

Diamanti Zaniolo shkëlqen në Tiranë, Roma fiton finalen historike në “Air Albania”

Finalja historike e UEFA Conference League, që u luajt në “Air Albania”, u fitua nga Roma me rezultatin 1-0. Një gol i minutës së...

Pak minuta nga ndeshja  finale, Meta pozon i buzëqeshur brenda stadiumit të “Air Albania”: Mbrëmje e paharruar…

Stadiumi i “Air Albania” është mbushur plot, ndërsa na ndajnë vetëm pak minuta nga finalja e Romës dhe Feyenoord. Në stadium ka mbërritur edhe i...

Rama para finales: Kemi një nga stadiumet më të bukur të Europës, nuk jemi të shqetësuar për numrin e tifozëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur për Tuttosport në lidhje me finalen e Conference League që luhet në 25 maj në Tiranë. Roma dhe Feyenoord...

FANTASTIKE/ Luiza Gega kualifikohet për në finale e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike

Luiza Gega, atletja shqiptare është kualifikuar për në finalet e Olimpiadës, Tokyo 2020. Në finalet me pengesa për 3000 metra, Gega është renditur e...

Sot FINALJA e madhe e EUROVISION, Jonida Maliqi do këndojë e dyta

Jonida Maliqi do të perfomojë e dyta në rradhë në finalen e madhe të Eurovizionit. Finalja do të mbahet mbrëmjen e...

Moment EMOCIONUES/ Si e përjetoi Jonida Maliqi dhe delegacioni shqiptar kualifikimin në FINALE  (VIDEO)

Jonida Maliqi me këngën përfaqësuese të Shqipërisë në Eurovision, ‘Ktheju tokës’ ka kaluar në finale, pas performancës mbreslënëse në mbrëmjen e dytë të Eurovisionit....

Lajmet e fundit