Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

film vizatimor

Kinemaja në Tiranë anulon filmin vizatimor me protagonistë “dy fëmijë gay”, Karaj: Është edukues, që fëmijët të mësohen me kulturën e pranimit

Një nga kinematë e Tiranës anuloi përkohësisht shfaqjen e filmit vizatimor “Strange World”, ku personazhet kryesorë janë dy djem të vegjël, që dashurohen me...

Velma e filmit vizatimor “Scooby Doo” ‘deklarohet’ me orientim seksual si lesbike

Karakteri i animuar i Scooby Doo, Velma është zyrtarisht një vajzë lesbike. Në një klip të filmit të ri “Trick or Trick, Scooby-Doo”, Velma...

Ndahet nga jeta në moshën 57-vjeçare krijuesi i “SpongeBob”, Stephen Hillenburg

Është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare pas një sëmundje të rëndë, Stephen Hillenburg, krijues i një prej personazheve të famshëm të filmave vizatimorë...

Rusia i shpall luftë filmave vizatimorë “Anime”: Nxisin vetëvrasjen te fëmijët

Rusia është akuzuar për tentativë të destabilizimit të demokracisë në botë, por tani shteti është në qendër të akuzave për një tjetër veprim. ...

Rikthehet me seri të reja filmi i animuar “Oli dhe Benxhi”

Vetëm pak ditë më parë loja “Pokemon Go” risolli edhe një herë në vëmendjen e të gjithë botës karakteret e dashur të filmit vizatimor...

Lajmet e fundit