Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

filipine

31 viktima nga zjarri në traget në Filipine, mes tyre dhe një fëmijë 6 muajsh

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në jug të Filipine, ku u pëfshi nga flakët një traget me pasagjerë dhe ku humbën jetën disa...

Mungesa e fuqisë punëtore, 190 gra nga Nepali dhe Filipinet do të vijnë të punojnë në fabrikat fason në Shqipëri

Mungesën e fuqisë punëtore, sektori fason vijon të zgjidhë me marrjen e punonjëseve të huaja. Së shpejti 150 gra nga Nepali dhe 40 nga...

Super tajfuni Noru godet Filipinet, era deri në 240 km/h

Evakuime masive janë kryer në disa zona të Filipineve, ndërsa banorët po bëjnë përgatitjet e fundit për t’i bërë ballë super tajfunit Noru. Ekspertët e...

Stuhia tropikale godet Filipinet, më shumë se 25 persona humbin jetën për shkak të rrëshqitjes së dheut

Më shumë se 25 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet e shkaktuara nga stuhia tropikale "Megi" në Filipine. Stuhia që goditi...

VIDEO/ Shpërthen vullkani pranë liqenit piktoresk, evakuohen qindra njerëz në Filipine  

Një vullkan i fuqishëm ka shpërthyer këtë të shtunë në Filipine. Vullkani Taal, i cili ndodhet në një liqen piktoresk në jug të Manilës,...

“Qëndroni në shtëpi, ose do t’u arrestojmë”, thirrja e fortë e presidentit për të pavaksinuarit

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte bëri një deklaratë të fortë, duke kërkuar nga autoritetet që të arrestojnë personat e pavaksinuar që nuk respektojnë detyrimin...

Mbi 300 të vdekur nga tajfuni i fuqishëm në Filipine, 56 të zhdukur, autoritetet paralajmërojnë për përmbytje

Filipinet u goditën nga një tajfun i fuqishëm, duke lënë të vdekur të paktën 375 persona, si dhe 500 të plagosur, ndërsa 56 të...

Tragjedi në Filipine, shkon në mbi 300 numri i personave që kanë humbur jetën nga uragani shkatërrues “Rai”

Ka shkuar në më shumë se 300 numri i personave që kanë humbur jetën nga uragani shkatërrues “Rai” në Filipine. Qindra shtëpi janë shkatërruar, ndërkohë...

Me plumb në kokë, vritet gazetari i njohur brenda dyqanit të tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Filipine, ku një gazetar i njohur është ekzekutuar brenda dyqani të tij ku po shihte TV. Mediat e...

Akuzohet se vrau mbi 6 mijë përdorues droge, Duterte refuzon hetimin ndërkombëtar

Qeveria e Presidentit të Filipineve Rodrigo Duterte tha të enjten se nuk do të bashkëpunojë për një hetim të Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) në...

Lajmet e fundit