Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

fildes hafizi

Vrasja e Fildes Hafizit, dëshmon autori Fadil Kasemi: Deri para magjistraturës kishim marrëdhënie të mira, pastaj më thoshte…

Është zhvilluar sot seanca e radhës për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi. Para togave të zeza ka dhënë dëshminë e tij, autori i ngjarjes...

Vrau gjyqtaren Flides Hafizi, shtyhet seanca për Fadil Kasemin, zbulohet shkaku

Është shtyrë seanca gjyqësore për Fadil Kasemin, i cili ekzekutoi ish-gruan, gjyqtaren Fildes Hafizi. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës është bërë mungesa...

Vrasja e Fildes Hafizit, kalon për gjykim dosja e Fadil Kasemit, gjykohet për 3 vepra penale

Kalon për gjykim dosja e Fadil Kasemit nga gjykata e Krimeve të Rënda. Kasemi, i cili akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes së...

Togat e zeza i japin lamtumirën e fundit koleges Fildes Hafizi

Një javë pas vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj, kolegët e saj në Shkodër ditën e sotme kanë mbajur homazhe. ...

Vrasja e gjyqtares Fildeze Hafizi, zbulohet një tjetër letër tronditëse që paralajmëroi kërcënimin nga ish-bashkëshorti

Dhe një herë tjetër vërtetohet se vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi ishte paralajmëruar jo një herë por disa herë. Ditën e...

Media, shoqëria civile dhe “Firdez” si fenomen

Nga Zamira Çavo Çështje “Firdez” nuk është e paprecedentë. JO! Ka me dhjetra raste... Disa bëhen publike falë medias, disa të tjera mbeten përjetësisht...

Reagon Ministria e Drejtësisë pas protestës: Na kërkuat llogari për përgjegjësi që s’i kemi

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas protestës të zhvilluar sot përpara këtij institucioni duke thënë se mbështet çdo organizim të shoqërisë civile kundër dhunës...

VIDEO / Flasin fëmijët e gjyqtares Hafizi: Babi na terrorizonte, kur qanim ai qeshte

Televizioni Ora News ishte në shtëpinë e Fildes Hafizit, gjyqtares së ndjerë të ekzekutuar dy ditë më parë nga ish-bashkëshorti. Nën dhimbje, familjarët flasin për...

Lajmet e fundit