Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

filadelfia

Sulmet masive s’kanë të ndalur në SHBA, një person qëllon me armë të rinjtë në një lokal, humbin jetën 3 persona dhe plagosen 15...

Një tjetër tjetër sulm me armë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Filadelfia, ku kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 15 të...

Gjykata Supreme rrëzon shtetin e Filadelfias, i jep të drejtë organizatës katolike që refuzoi çiftet homoseksuale të birësojnë fëmijë

Gjykata e Lartë në Filadelfia i ka dhënë të drejtë organizatës katolike të birësimit, pasi ndaloi çiftet homoseksualë të birësojnë fëmijë. Gjykatësi John Roberts tha...

Kryeson Joe Biden, dy amerikanë të armatosur tentojnë të sulmojnë qendrën e numërimit të votave në Filadelfia

Policia e Filadelfias ka arrestuar 2 persona të armatosur pasi morën një informacion se ata po bënin një komplet për të sulmuar qendrën ku...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.    Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët...

Nuk kishte vendosur maskë, policët nxjerrin zvarrë burrin nga autobusi (VIDEO)

Banorët e Filadelfias janë shfaqur të zemëruar pasi një video tronditëse po qarkullon në rrjet. Filmimet nga qytetarët tregojnë disa policë...

Presh, gështenja, salçiçe, plënc dhe një qingj i therrur, shqiptarët ndalohen në aeroportin amerikan (FOTO)

Shqiptari nuk e harron zakonin, të marrë me vete ushqime “bio” nga vendlindja edhe kur fluturon shumë larg Shqipërisë. Ky është...

Arrestohet dhëndri, ngacmoi seksualisht kamarieren në ditën e dasmës

Një burrë është arrestuar me akuzën e ngacmimit seksual të një kamariereje në ditën e dasmës së tij. 31-vjeçari ishte në...

Po mësonte makinën, 15 vjeçarja përplas për vdekje dy persona

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Filadelfia të SHBA-së, ku një 15 vjeçare ka përplasur për vdekje dy persona gjatë...

Lajmet e fundit