Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

fierze

Rreshjet e shiut pritet të rrisin nivelin në liqenin e Fierzës

Prej ditës së djeshme, vendi ynë është përfshirë nga mot me vranësira duke sjellë edhe rreshjet e shiut në disa zona. Ky është një lajm...

KESH jep lajmin e mirë: Rezervat e kaskadës në hidrocentralin e Fierzës janë ruajtur. Ekspertët: Menaxhimi i mirë i sektorit ul importin

Në Shqipëri po debatohet gjerësisht këto ditë mbi krizën energjitike të paralajmëruar nga Kryeministri Edi Rama. Ekspertë të sektorit energjitik thonë se rritja e...

Ndërron jetë nga Covid-19 ish-zv.ministri i Ndërtimit, vëllai i nënkryetarit të PSD; kryeinxhinieri i hidrocentralit të Komanit

Sot nga ndërruar jetë nga Covid-19 Kujtim Bejtaj, ish-zëvendës ministër i Ndërtimit në vitet 1998-2000. Kujtim Bejtaj kahas imazhit të njohur që ka në...

AKSIDENT I RËNDË në Fierzë, makina zë poshtë disa persona, kërkohet ndihmë me helikopter

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Iballë-Fierzë në vendin e quajtur Kokedode. Sipas informacioneve për mediat, disa punonjës të...

E zë korenti, vdes elektriçisti në krye të detyrës (EMRI)

Ka ndërruar jetë një elektriçst vetëm pak momente më parë në Fierzë. Bëhet fjalë për 36-vjeçarin Prend Ceca, i cili ka...

Hapja e portave në Fierzë, Korporata Elektroenergjitike jep DETAJE

Si pasojë e prurjeve të shumta të ujit janë hapur portat e hidrovcentral;eve në liqenin e Fierëz, Komanit dhe Vaut të dejës. Lidhur me...

Hapja e portave në Fierzë, si paraqitet situata sot

Hapja e portave në hidrocentralin e liqenit të Fierzës ka shkaktuar vështirësi qarkullimi në urën e Drinit. Ndrësa sot vijojnë shkarkimet e...

Reshjet intensive dhe shkrirja e borës, rritet niveli i ujit në Fierzë

Reshjet intensive të shiut dhe shkrirja e borës të ditëve të fundit kanë bërë që të rritet niveli i ujit në liqenin e Fierzës....

Tonelatat me peshk të ngordhur në Fierzë, Ministria e Bujqësisë: Dyshohet të jetë hedhur

Ministria e Bujqësisë ka reaguar lidhur me tonelatat e peshkut Gjucë, të cilat kanë dalë mbi sipërfaqen e Liqenit të Fierzës në Kukës. ...

Lajmet e fundit