Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

fier

Ahmetaj në Fier për informalitetin: Së shpejti lancojmë aplikacionin e tatimpaguesit dixhital

Në kuadër të takimeve me Drejtoritë rajonale të Tatimeve dhe Doganave dhe përfaqësuesit e sipërmarrjes për prezantimin e pikave të planit operacional të aksionit...

Arrestohen dy vëllezërit shpërndarës droge në Fier

Shpërndanin lëndë narkotike në doza, arrestohen në flagrancë dy vëllezër. Specialistët kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në...

Skandal në ISSH, burri e bën gruan invalide he përfiton pagesë për 10 vite rresht

Për 10 vjet rresht ishte trajtuar me pagesë invaliditeti, duke gëzuar shëndet të plotë dhe figuronte edhe si punonjëse e ISSH-së për plot vjet,...

Makina përlpas për vdekje këmbësorin në Berat

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtari ka ndodhur disa minuta më parë në qytetin e Beratit. Mjeti tip “Benz” me...

Në Fier lind një qingj me 4 sy e me bisht në ballë (Video)

Një qingj me katër sy e bishtin në ballë në vend të hundës ka lindur në fshatin Vreshtas të ish komunës Cakran ditën e...

Doza droge me “Ford-in” drejt Fierit, arrestohen 2 persona

Arrestohen dy shtetas me doza droge në automjetin tip “Ford-in”. Dy të arrestuarit, Kristo Muzha, 39 vjeç, banues në fshatin Memaliaj, Tepelenë dhe Mario...

Tenton të vjedhë fqinjët e tij, prangoset 53-vjeçari në Fier

Një burrë 53 vjeçar ka tentuar të vjedhë banesën e komshiut te tij në lagjen “8 Shkurti” në Fier, por ai është ndaluar...

Vetëvaret në banesën e tij në Fier, 31-vjeçari gjendet nga familjarët e tij

Një 31-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij i vetëvarur  me litar në depon e banesës së tij në fshatin Cakran të Fierit. Shtetasi...

Lajmet e fundit