Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

fidane

Droni zbulon kubikët e kanabisit në mes të pyllit në Lezhë, asgjësohen me djegie 3,000 fidanë

Një hapësirë pyjore e hapur enkas për kultivimin e kanabisit është zbuluar nga Policia në fshatin Ungrej të Lezhës. Nga kontrolli me dron nga...

Policia kontrolle në Malësinë e Madhe, arrestohet 16-vjeçari që kultivoi 80 fidanë kanabis

Policia po vijon kontrolle nga toka dhe ajri, nëpërmjet dronëve, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Si rezultat i kontrolleve është evidentuar dhe goditur...

Shqiptarët i bëjnë gjëmën kopshtarëve në Itali, vjedhin mijëra fidanë të pemës që kushton 500 euro

Kopshtarët në Pistoia të Italisë kanë ngritur alarmin pasi fidanishtet e tyre kanë rënë pre e “skifterëve” shqiptarë. Autoritetet italiane raportojnë se gjatë muajit të...

“Dy muaj që nuk funksionon”, ironia e Vojo Bregut: Në këtë laborator do certifikohen farërat dhe fidanët që do lëvizin në “Open Balkan”

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vojo Bregu, ka publikuar disa foto nga laboratori ku certifikohen farërat dhe fidanët, i cili ndodhet në...

Krim i shëmtuar në Tropojë/ Persona të paidentifikuar thyejnë 200 fidanë bliri, reagon ashpër kryebashkiaku

Plot 200 fidanë bliri janë thyer nga persona të paidentifikuar gjatë mbrëmjes në Tropojë. Ky krim i paprecedentë besohet të ketë ndodhur gjatë natës, përgjatë...

Sekuestrohen 350 fidanë kanabis në Fier, arrestohet 31 vjeçari që po tentonte t’i kultivonte

Në Fier është arrestuar një 31 vjeçar i cili po tentonte të kultivojë kanabis. Në pranga ka rënë G. Y 31...

I gjenden fidanë droge në kubikë, pranga dy personave në Mirditë

Policia e Mirditës ka kryer kontrolle të imtësishme për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Policia e Mirditës pas...

400 fidanë kanabis gati për t’u mbjellë, arrestohet 57-vjeçari, e pëson edhe kryeplaku i fshatit

Policia e Vlores ka vënë në pranga një 57 vjeçar i akuzuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Në vijim të...

Asgjesohen 670 bimë narkotike, procedohen Kryeplaku dhe inspektori i Policisë

Forcat e policisë në Shkodër kanë zhvilluar këtë të mërkurë një operacion për goditjen e kultivimit të kanabisit. 670 bimë narkotike...

Lajmet e fundit