Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

festivali

Mbyll siparin festivali më i rëndësishëm i filmit në Shqipëri, zbardhet programi i ditës së fundit

Sot është dita e fundit e edicionit të 12-të të Festivalit Ndërkombëtar për të Drejtat e Njeriut. Ky festival u zhvillua në ambjentet e...

Festivali i rëndësishëm që sjell kinematografinë botërore, radikalizmi sot në një këndvështrim kulturor

Do të zhvillohet sot dita e pestë e edicionit të 12-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Për të Drejtat e Njeriut . ...

Ekstremizmi dhe terrorizmi, lista e filmave që do të trajtohen sot në Festivalin e Filmit

“Daullet e Rezistencës” tregon historinë se si u krijua në Kosovë një shoqëri dhe realitet paralele gjatë viteve 1990. Filmi tregon se si...

Kompozitori i dënuar: Më mirë ti këndoje natyrës se b…s së Çiljetës

Kompozitori i dënuar në festivalin 11 të Këngës në RTSH, Enver Shëngjergji në një intervistë dhënë për gazetarin Roland Qafoku në “Debati” Channel One...

Banaliteti pushton skenën e Festivalit të Këngës, çfarë tha “Seriali” që shkaktoi kritika

Përfshirja e një fenomeni interneti, “Serialit”, në skenën prestigjoze të Festivalit të Këngës në RTSH, duket se nuk është pritur mirë si nga spektatorët...

Lajmet e fundit