Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

festivali

Festivali i 58-të në RTSH, Elvana Gjata dhe Arilena Ara “përplasen” për EUROVIZIONIN, del lista e këngëve pjesmarrëse (SI PARASHIKOHET REZULTATI)

Dalin emrat e këngëtarëve që kane konkurruar dhe janë pranuar në Festivalin e 58-të të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar. ...

Jonida Maliqi fiton festivalin e 57-të në RTSH

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata finale e festivalit të fundivitit në Radio Televizionin Shqiptar. Me këngën "Ktheju tokës' edicionin e 57-të të këtij...

Do ngeleni ‘pa mend’!! Policia vendos shiritin ‘SKENË KRIMI’ dhe bllokon FESTIVALIN në HIMARË

Një situatë sa qesharake aq edhe alarmante kjo që ka ndodhur në Himarë. Të gjithën e raporton gazetari i Vlorës Enrik...

Ndodh për HERË të PARË në Shqipëri, publiku ngrihet në këmbë dhe s’ndal duartrokitjet (VIDEO)

Për herë të parë në Shqipëri dhe për herë të parë në një festival kënge  u interpretua në gjuhën e shenjave. ...

Shpërthen zjarr i madh në festivalin e famshëm Coachella

Një zjarr i madh ka rënë në ambientet ku po mbahet festivali i përvitshëm Coachella, në Kaliforni. Sipas mediave vendase, zjarri ka...

Fitoi Sanremon, Ermal meta mesazh ‘rrufe’ për gazetarët shqiptarë: Ju nuk dini asgjë nga jeta ime

Ermal Meta, fieraku i talentuar i cili fitoi Sanremon duke përfaqësuar kështu Italinë në Eurovizion, reagon ashpër ndaj gazetarëve shqiptarë. Meta u...

Adi Krasta nën drejtimin e Festivalit në RTSH, nis nesër

Sukese te gjitheseve!”

Lajmet e fundit