Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

festivali

Nuk arriti të fitonte, Alban Ramosaj reagon për herë të parë pas Festivalit të RTSH-së

Dy ditë më parë, këngëtarja Ronela Hajati arriti që të triumfonte në Festivalin e Këngës në RTSH, ndërsa vendi i futë i’u dha Alban...

Nard Ndoka jep vlerësimin e tij për Festivalin dhe ironizon kreun e PD-së: Shumë dobët, por më i mirë se Kuvendi i Bashës

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka komentuar Festivalin e 60-të të Këngës, i cili u mbajt mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve. Ndoka...

Nuk kaloi në finale, këngëtarja i nxjerr ‘të palarat’ Festivalit të Këngës: Do të ishin 16 finalistë, por rrugës…(E PLOTË)

Ditën e sotme janë shpallur 18 finalistët e parë të Festivalit të Këngës në RTSH. Siç duket, ka pasur nga ata...

Sot nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH, këngëtarja e njohur tërhiqet nga gara

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH, ku do të performojnë artistë të njohur të skenës shqiptare....

Festivali i Këngës në RTSH, zbulohet se kush do të zëvendësojë Alketa Vejsiun (EMRAT)

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar pritet të zhvillohet me pjesëmarrjen e këngëtarëve të ndryshëm shqiptarë, për të përcaktuar fituesin që do të...

‘Pas 50 vitesh festivalin e drejtoi një femër’, Hygerta Sako ironizon Alketën: Paskemi qenë burra ne…

Pjesmarrja dhe monologu i Alketa Vejsiut në Sanremo ka sjellë reagime të shumta, pozitive dhe negative nga ana e gazetarëve, artistëve dhe publikut të...

Zbulohen datat: Ja kur do të mbahet Festivali i 58-të i Këngës në RTSH

Festivali i 58-të i Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar ka nisur përgatitjet edhe për këtë vit. Pasi newsbomb.al publikoi emrave e 25 këngëtarëve pjesëmarrës, tanimë...

Erik Lloshi NUK pranohet në Festivalin e Këngës në RTSH, REAGON këngëtari

Bashkë me dhjetorin vjen në RTSH , Festivali i 58-të i Këngës, që tashmë sapo ka filluar përgatitjet. Newsbomb.al, para pak...

Festivali i 58-të në RTSH, Elvana Gjata dhe Arilena Ara “përplasen” për EUROVIZIONIN, del lista e këngëve pjesmarrëse (SI PARASHIKOHET REZULTATI)

Dalin emrat e këngëtarëve që kane konkurruar dhe janë pranuar në Festivalin e 58-të të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar. ...

Lajmet e fundit