Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

feste

Meta uron festën e SHBA dhe bën thirrje për reflektim: Shqiptarët e Amerikës sot nuk ndihen të lumtur…

Presidenti Ilir Meta ka uruar mëngjesin e sotëm Festën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Meta shprehet se ky është një...

Humbi për herë të dytë kandidati i Erdoganit, festë e çmendur në Stamboll për fitoren e Imamoglut (VIDEO)

Dje u mbajtën zgjedhjet lokale të përsëritura për bashkinë më të rëndësishme në Turqi, atë të Stambollit. Këto zgjedhje u mbajtën...

Gjysma e Tiranës në PROTESTE, gjysma tjetër në FESTË, çudia që pritet të ndodhë në Kryeqytet (RALLY ALBANIA me 300 garues të huaj me...

Nuk e kishte kot Edi Rama kur këndonte…gjithçka mund të ndodhë, jetojmë në Tiranë. E pra në Tiranë, sot, në të...

Analogjia me Gjinushin/ Një festë për zgjedhjet në hollin e fermës së dijes

Nga Gjerak Karaiskaj Në hollin e godinës qëndrore të “Fermës së Dijes,”po bubrronte një festë e vogël, ku punëtorët për dijen...

Pashkët ‘ndezin’ Korçën, Niko Peleshi mes miqve në qytetin e tij

Pashkët kanë mbushur sheshet e qytetit të Korçës plot me njerëz. Pas lutjeve dhe ndezjes së qirinjëve në Katedrale, ata kanë festuar në baret...

Sot Pashkët, brenda shtëpisë së Arbana Osmanit, ja si festohet (FOTOT)

Besimtarët katolikë në mbarë botën kremtojnë sot Pashkët, Ringjalljen e Krishtit. Kjo është festa më e rëndësishme në kalendarin e...

Brenda ditëlindjes së Morena Tarakut, dalin pamje nga festa madhështore

Këngëtarja Morena Taraku festoi dje ditëlindjen dhe urimet që ajo mori nga miqtë ishin të shumta ku nuk mungoi as urimi i  ish-të dashurit...

Meta publikon FOTO me Erën dhe uron Sulltan Novruzin: Kjo ditë feste përkon me lindjen e…

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot gjithë besimtarët për Festën e Sulltan Novruzit. Meta thotë se kjo ditë feste dhe opotimizmi pranveror...

Sot Dita e Verës në Tiranë, Veliaj: Pas shkatërrimit të djeshëm sot po festojmë! Demokratët më shkruanin…

Ashtu sikuse është bërë me dije në Tiranë festohet sot Dita e Verës, pasi u shty nga data 14 në 17, për shkak të...

Lajmet e fundit