Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

feste

Puthje pasionante dhe plazh në mes të natës! “Shfrenohen” spanjollët, ja si i japin fund izolimit 6-mujor nga pandemia

Fundjavën që lamë pas 17 rajone të Spanjës lehtësuan kufizimet e vendosura për shkak të situatës së pandemisë. Ky vendim është pritur me gëzim dhe...

Presidenti Meta uron besimtarët ortodoksë për Pashkët: Festa e Dritës na kujton se e mira do të triumfojë sepse shpresa me besimin në Zot...

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët ortodoksë për Festën e Shenjtë të Pashkës, Ditën e Ngjalljes së Krishtit.Ai shprehet se Festa e Dritës na...

29 vjetori i themelimit, ish- kryetari i PS në Korçë bën urim ‘thumbues’: E ngritëm me sakrifica, dhamë gjithçka nga vetja… po e shijojnë...

Ditën e sotme Partisa Socialiste feston 29 vjetorin e themelimit të saj. Ish-kryetari i PS në rrethin Korçë, Muharrem Meko, aktualisht...

Fitër Bajrami, ambasada e SHBA uron me një mesazh të veçantë besimtarët: Një mundësi për të reflektuar (E PLOTË)

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar festën e Fitër Bajramit për të gjithë besimtarët. Përmes një postimi në “facebook” ajo...

Në Greqi nuk pyesin për karantinë, festë me birra dhe përleshje me policinë (VIDEO)

Edhe pse e gjithë bota është futur në karantinë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, në Greqi të rinjtë nuk po i binden urdhrave....

U gjobitën me nga 500 euro, flet mjeku shqiptar: Nuk festuam me alkool, u gëzuam për përgjigjen e testeve

Lajmi se grupi i mjekëve shqiptarë në Brescia ka festuar në hoteli ka bërë xhiron e medieve italiane dhe atyre shqiptare. ...

Basha uron festën e Sulltan Novruzit: Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë të sotmen dhe të nesërmen e çdo familje shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar me anë të një postimi në rrjetet sociale fëstën e Sulltan Novruzit. Basha...

Këto dy shtete europiane festojnë “miqësinë” dhe “dashurinë platonike” në vend të Shën Valentinit

Miliona të rinj dhe të reja në Europë nxitojnë të blejnë lule, çokollata dhe dhurata të tjera për të dashurit e tyre pak para...

Dekorohet me stoli me vlerë 15 milionë dollarë, pema e Krishtëlindjes më e shtrenjtë në botë

Krishtlindjet janë periudha më e bukur e vitit. Njerëzit kanë mundësi të kalojnë kohë me familjet e tyre dhe për t'u çlodhur pas një viti...

Meta në festën e Rahovecit: Shkëmbimet mes Kosovës dhe Shqipërisë të rriten

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në 'Festën e vjeljes së rrushit' në Rahovec. Mësohet se nga atje kreu i shtetit...

Lajmet e fundit