Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

festat e fundvitit

PD lë pas “përplasjet”, deputetët demokratë mblidhen me Berishën për festat e fundvitit, mungon Alibeaj

Demokratët kanë pasur një vit me debate të “nxehta” mes vetes, por kjo nuk i ka penguar që të mblidhen bashkë për festat e...

Rritje e rasteve me Covid pas festave të fundvitit, Braçe i revoltuar: Idiotët e festave, në qendrat shëndetësore është gjendje lufte

Deputeti Erion Braçe ka reaguar i revoltuar pas studimit që doli, ku thuhej se pas festave të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri numri i...

Shijuan festat e fundvitit në Shqipëri, emigrantët kthehen në Greqi, radhë të gjata makinash në Kakavijë

Radhë të gjata makinash janë krijua në pikën kufitare të Kakavijës, pasi emigrantët shqiptar po kthehen në Greqi, në vendin ku jetojnë dhe punojnë. Pasi...

Festat e fundvitit, kjo kategori punonjësish do të përfitojë shpërblim nga qeveria

Punonjësit e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit (KPA) do të përfitojnë shpërblim për festat e fundvitit. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të...

Policia kalon në gatishmëri për festat e fundvitit, publikohen masat: Kontrolle me radarë në çdo aks, shmangni grumbullimet…

Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri për festat e fundvitit. Në një  deklaratë për media policia njoftoi se për festat e fundvitit për të...

Rama uron ambasadorët për festat e fundvitit, mesazh për BE-në: Kemi gjithçka na duhet për të marrë dritën jeshile, koha kalon dhe frustrimi i...

Kryeministri Edi Rama në darkën e zhvilluar mbrëmjen e djeshme me ambasadorët e huaj të akredituar në Tiranë, ku të prnaishëm ishin edhe ministrat...

Policia mobilizohet për festa: Kontrolle të befasishme për fishekzjarret! Tregtarët do përballen me ligjin, fëmijët të mos i përdorin

Policia e Shtetit bën me dije se do të ketë kontrolle të befasishme nëpër të gjitha subjektet që tregtojnë lëndë piroteknike (fishekzjarre), si një...

Monika Kryemadhi mesazh për fundvitin: Mbusheni tavolinën me produkte shqiptare, të ndihmojmë njëri-tjetrin

Me rastin e festave të fundvitit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i bën thirrje shqiptarëve të blejnë sa më tepër produkte shqiptare për të...

Festat e fundvitit, radhë kilometrike në doganën e Kapshticës dhe Morinës

Për shkak të festave të fundvitit prej pasdites së djeshme një numër i lartë shtetasish kosovarë kthehen nga vendet të cilat kanë emigruar për...

Tirana “vishet” nga yjet për festat e fundvitit, ja si duket kryeqyteti i zbukuruar

Bulevardi kryesor i Tiranës që lidh sheshin “Nënë Tereza” me sheshin “Skënderbej” është mbuluar mbrëmjen e sotme nga qindra-mijëra drita. E...

Lajmet e fundit