Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

festa e krishtlindjes

Foto me bikini dhe në dëborë, Rita Ora publikon imazhet e festës së Krishtlindjes ndër vite

Besimtarët e krishterë në mbarë botën festuan Krishtlindjet dy ditë më parë. Personalitete të shumta uruan lindjen e Krishtit dhe për një vit të...

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton surprizon publikun me performancën në piano

Në ditën e Krishtlindjes, Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton i ka surprizuar të gjithë me performancën e saj në piano. Ajo u shfaq në...

“Vritini dhe shpërtheni bomba”! ISIS shpërndan mesazhin drithërues për Krishtlindje, militanti mban kokën e prerë të Santa Claus në posterin e publikuar

Militanët e ISIS kane "uruar" Krishtlindjen me nje foto me kokën e prerë të Santa Klaus. Në foton e publikuar nga ISIS shfaqej një...

Festa e Krishtlindjes/ Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët në nevojë: Krenar për shërbimet që ofrojmë për ta dhe familjet në vështirësi

Në këto ditë festash, veçanërisht për festën e Krishtlindjes, Bashkia e Tiranës ka menduar që t'u gjendet pranë familjeve dhe fëmijëve me vështirësi ekonomike,...

“Kartolina familjare në ditën e Krishtlindjes”, Marina Vjollca publikon foton e ëmbël, në krah mban të voglën Marget

Pak javë më parë, Marina Vjollca dhe Getoar Selimi u bënë prindër për herë të parë.  Moderatorja solli në jetë vajzën e tyre, e...

Basha uron besimtarët e krishterë: Për shumë vjet Gëzuar Krishtlindjen! Të shohim me shpresë dhe besim drejt të ardhmes tonë e të fëmijëve tanë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar me anë të një postimi në rrjetet sociale besimtarët e krishterë për Festën e Krishtlindjes. Ai shpreh urimet më të...

Berisha uron Krishtlindjen: Gëzuar natën e lindjes se Hyjit, burrit që ndryshoi botën dhe njerëzimin!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Në një postim në facebook, Berisha uron natën e lindjes se Hyjit,...

“Jingle Bells” nuk është kënga e Krishtlindjes

“Jingle Bells” nuk është një kënga e Krishtlindjeve edhe pse shumë e çuditshme, por kjo është e vërtetë. Kënga “Jingle Bells” në...

Lajmet e fundit