Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

festa e birres

Asnjë nga Kosova, zbulohet lista e këngëtarëve që do “ndajnë” skenën me Goran Bregoviç

Më 22 gusht në Festën e Birrës i ftuar “special” do të jetë Goran Bregoviç.  Të shumta kanë qenë reagimet e artistëve kosovarë të...

Habit këngëtari i njohur: Në Kosovë më kërcënuan pse konfirmova pjesëmarrjen te festa në Korçë, në Shqipëri pse e anulova

Këngëtari i njohur nga grupi “Ilirët”, Shemsi Krasniqi ka treguar se lidhur me pjesëmarrjen e tij në Festivalin e Birrës së Korçës, se përveç...

Dafina Zeqiri reagon sërish për Bregoviçin, këtë herë me një mallkim për organizatorët e Festës së Birrës (FOTO)

Dafina Zeqiri dëshmoi hapur se nuk do të marrë pjesë në Festën e Birrës në Korçë për shkak të pranisë së këngëtarit serb, Goran...

Ironia e Pëllumb Kullës: Hej dreq! Nuk na u ndanë votimet ne Shqiptarëve, votojmë edhe për Bregoviçin

Regjisori Pëllumb Kulla nuk ka mundur të mos reagojë në gjithë këtë “zallamahi” të madhe që po bëhet lidhur me pjesëmarrjen ose jo të...

“Bregoviç është një artist botëror”, Endri Prifti: Koncerti “BABAI DHE LOPA”, nuk anulohet se është dhënë urdhër nga lart, Raqka djalë king, por…

Ardhja e këngëtarit serb Goran Bregoviç në Festën e Birrës në Korçë ka shkaktuar debate dhe reagime të shumta, kryesisht nga ana e artistëve shqiptarë...

“Anulojeni”, nis peticioni për largimin e Bregoviçit nga festa në Korçë, firmosin online qindra qytetarë

Ka nisur peticioni për anulimin e ftesës së Goran Bregoviçit në festën e birrës në Korçë. Peticioni është onlinë dhe deri tani kanë firmosur...

E ftuan të këndonte në Korçë, Dafina bojkoton “Festën e Birrës” për shkak të Goran Bregoviç

Këngëtarja Dafina Zeqiri iu është bashkuar artistëve të cilët kanë iniciuar nismën “Bojkoto Festivalin”. Ajo ka rishpërndarë në Instastory një postim të “MTV Kosova”, ku...

Gazetarja kosovare u kthehet kritikëve të këngëtarit serb: Goran Bregoviç nuk frymëzoi kurrë masakrat mbi Kosovën!

Gazetarja kosovare Una Hajdari ka reaguar për akuzat ndaj këngëtarit Goran Bregoviç, ku sipas të cilave ai ka frymëzuar me muzikën e tij sulmet...

“Nëse këndon ai SHKJAU…”, Fifi reagon për këngëtarin serb dhe paralajmëron: Uroj të bojkotohet, fundi s’do të jetë i mirë..!

Këngëtarja kosovare Filloreta Reçi, e njohur si Fifi i është bashkuar artistëve të cilët janë revoltuar me ardhjen e këngëtartit serb Goran Brezoviç në...

Drejtori i Arkivës flet për këngëtarin serb: Debatet shterpë kanë për qëllim të përçajnë kombin tonë. Bregoviç është serbo-kroato-boshnjak

Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave Ardit Bido ka reaguar për ardhjen e këngëtarir serb, Goran Brezoviç në Festën e Birrës në Korçë. Përmes një postimi...

Lajmet e fundit