Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

fermere

“Kërkesë e lartë për naftë pa taksa nga fermerët”, Krifca: Nisëm shpërndarjen e 34 mijë kartave

Mbi 68 mijë fermerë i janë përgjigjur thirrjes së Skemës Kombëtare të mbështetjes në Bujqësi 2023, ndërkohë që për t’iu përgjigjur interesit të lartë...

Skema Kombëtare e mbështetjes për fermerët, numër i madh aplikimesh

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi po fiton çdo vit e më shumë besimin e fermerëve të cilët kanë gjetur mundësinë për të përparuar...

Rama thirrje fermerëve: Aplikoni në e-Albania për të përfituar nga Skema Kombëtare e Mbështetjes

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një thirrje për fermerët. Ai u bën thirrje fermerëve që nga sot deri më 11 mars të...

Ministrja Krifca: 24 milionë euro mbështetje për gratë fermere

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, zhvilloi sot një takim me gra dhe vajza përfaqësuese të realiteteve rurale, të ardhura nga çdo...

Skema Kombëtare 2023, Krifca: Mbi 3 miliardë lekë për fermerët

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca bëri të ditur  se, “qeveria miratoi sot një prej dokumenteve më të rëndësishëm të financimit të...

Vendimet e qeverisë, Krifca: U miratua marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe gjermane me fokus fermerët

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca njoftoi se sot është miratuar një marrëveshje në emer të qeverisë shqipatare me qeverinë gjermane. Ajo u shpreh se marrëveshja...

Ulja e temperaturave, Krifca: Specialistët, këshilla fermerëve në terren

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca u shpreh sot se ulja e temperaturave ka nxjerrë në terren edhe specialistë të Ministrisë së ...

“Mirëqënia për bujqit, për të vënë duart në kokë”, Braçe: Ata punojnë dhe ne ushqehemi, kanë vetëm punën e lopën, por s’kanë jetë

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe foli në seancën e sotme plenare për shpërndarjen e parave të buxhetit në sektorin e Ekonomisë. Ai u ndal...

Ramën e pyesin për revoltën e Braçes me socialistët: Ai e ka zemrën e bardhë si bora, hani një lugë mjaltë para se të...

Kryeministri Edi Rama u pyet lidhur me akuzat që deputeti socialist Erion Braçe, ka ngritur vazhdimisht për fermerët. Rama u përgjigj duke thënë  se Barçe...

Gjesti human i Mrizit të Zanave, i vijnë në ndihmë familjes së fermerëve që u prek nga përmbytjet

Mrizi i Zanave ka bërë një gjest human për një familje fermerësh që është prekur nga përmbytjet. Biznesmeni Altin Prenga së bashku me punonjësit e...

Lajmet e fundit