Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

femrat

Të dhënat zyrtare: Femrat dominojnë në UNIVERSITETE, janë më të etura për shkollim, si ndryshuan statistikat në ’20-‘21

Statistikat e studimit në Universitetet Shqiptare po tregojnë thellim të pabarazisë gjinore në të gjitha nivelet e studimit. Të dhënat zyrtare të Instat tregojnë...

Nuk ka më dyshime! Aktorja e njohur e thotë troç: Më tërheqin femrat

Pak kohë para se sezoni i fundit i Game of Thrones të fillojë, Sofi Terner, aktorja kryesore ka treguar për revistën ‘Rolling Stones’ për...

‘Na vlerësojnë nga marka e xhipit dhe togëza e rripit’, Albi Nako sulmon ashpër vajzat

Albi Nako është ndër koreografët më të pëlqyer dhe më të përfolur në Shqipëri. Shpeshherë Albi vihet në qendër të mediave...

Rrëfehet moderatori: Edi Paloka ka qenë i rrethuar nga femrat, unë bëhesha xheloz

Hedhja e bojës në fytyrën e kryeministrit Edi Rama nga nënkryetari i PD, Edi Paloka të enjten në Kuvend bëri mjaft bujë. Lajmi bëri...

SHIFRAT ALARMANTE/ Femrat dhe meshkujt shqiptarë janë obezë, rrezikojnë…

Dieta e pakontrolluar dhe mungesa e aktivitetit fizik po i çon shqiptarët me shpejtësi drejt obezitetit. Kjo situatë bëhet shkak, ndër të tjera, ndaj...

‘Nuk di si ia dalin vajzat’, Arbër Çepani e thotë troç: Meshkujt shqiptarë janë shumë shpellarë

Biznesmeni Arbër Çepani ka marrë pjesë në emisionin 'Thumb' të Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut. Gjatë intervistës, Arbri foli edhe për...

Jonida Hitoveizi: Femrat e bukura nuk duhet të punojnë (E PLOTË)

Nga Jonida Hitoveizi Në Shqipëri të lindësh femër e bukur gati-gati është një lloj fatkeqësie, pikërisht në këtë shoqëri maskiliste, e cila...

Fatma Haxhialiu sulmon sërish Imamin: Gra duhet të jemi ashtu siç ne duam, jo për ti bërë qejfin burrit

Gazetarja e njohur Fatma Haxhialiu ka reaguar ashpër në lidhje me raportet e meshkujve dhe femrave në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook gazetarja...

Rrëfehet Donald Trump, ja kush janë femrat më të bukura në botë për mua (FOTO)

Për çdo baba vajza e tij është më e bukura. E njëjta situatë është edhe me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Vajza...

Zbuloni dy qarqet e Shqipërisë ku zotërojnë femrat “shefe”

Janë pikërisht qarku i Tiranës dhe Lezhës, të cilat rezultojnë me përqendrimin më të madh të ndërmarrjeve të drejtuara nga femrat. Ndërsa Korça dhe...

Lajmet e fundit