Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

femijet

Shqipëria e treta në Europë për aplikimet për azil të fëmijëve, vendi më i preferuar Franca

Edhe pse në një vit pandemik, që kufizoi udhëtimet, mbi 2 mijë fëmijë nga Shqipëria aplikuan për azil në një nga vendet e Bashkimit...

Maqedonia e Veriut do të nisë vaksinimin e fëmijëve kundër Covid-19

Mbi 1.200 fëmijë të moshës 12-18 vjeç do të marrin vaksinën anti-Covid në Maqedoninë e Veriut. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë ata do të marrin...

FOTOLAJM/ Qarkorja e Ministrisë së Brendshme e vitit 1947, në Shqipëri: HASHASHI përdoret gjatë rritjes së foshnjave, shitet lirisht në treg

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, publikon një Qarkore të Ministrisë së Brendshme të datës 16 prill 1947 e cila tregon se që në atë...

Risia në e-Albania, prindërit regjistrojnë online fëmijët në shkolla

Për herë të parë, prindërit apo kujdestarët ligjorë regjistrojnë online fëmijët e tyre në shkollat publike. Regjistrimi në shkollë i nxënësve tashmë mund të bëhet...

Paradë mode në korridoret dhe zyrën e Gjykatës, Enkeleda Kapedani “zbulon” kush ia ka publikuar videot skandaloze në “Tik Tok”: Mund t’i kenë hedhur…

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani, pritet që ditën e hënë, më 7 qershor të dalë para Këshillit të Lartë të Drejtësisë për t’u njohur...

Ilir Meta hap dyert e Presidencës për fëmijët: Ishin kuriozë për të njohur institucionet e larta të shtetit shqiptar

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka mirëpritur në ambientet e Presidencën një grup fëmijësh  të cilët ishin kuriozë dëshironin të njihnin më shumë...

“Vjehrri më kërcënoi se do të më vrasë”, 36 vjeçarja rrëfen historinë e trishtë: Kam 4 vite që nuk takoj vajzat, më thonë rrugaçe…

Një 36 vjeçare ka rrëfyer historinë e trishtë të saj, ku thotë se prej 4 vitesh nuk ka takuar fëmijët. Xhevahire Abrazhda ka thënë në...

FDA pritet të autorizojë përdorimin e vaksinës Pfizer për fëmijët e moshës 12-15 vjeç

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Ilaçeve (FDA) pritet të autorizojë përdorimin e vaksinës COVID-19 të Pfizer-it për fëmijët e moshës 12 deri në 15...

Gjykata Evropiane dakord për vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka përkrahur Republikën Çeke në kërkesën për vaksinim të detyrueshëm të fëmijëve të nivelit parashkollor. Ky rast është...

AstraZeneca një rrezik? Pezullohet testimi i kësaj vaksine te fëmijët pasi…

Testimi i vaksinës AstraZeneca te fëmijët është ndaluar deri në momentin që rregullatori I barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e vaksinës...

Lajmet e fundit