Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

femije

Psikologia tregon si “zbërthehen” fëmijët për dhunën në familje: U japim të vizatojnë dhe e mbushin me bojë të zezë

Psikologia Klorinda Serani ka folur mbrëmjen e sotme dhunën në familjet shqiptare dhe zbulimin e dhunës nëpërmjet fëmijëve. Ajo tregoi sesi i zbërthejnë fëmijët nëpërmjet...

Tragjikë në Kosovë, një fëmijë dhe një 22-vjeçare viktima të Covid në 24 orët e fundit

Situata vijon të jetë e rënduar në Kosovë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Në 24 orë u shënuan 24 viktima nga Covid-19, me tyre...

Raporti/ Në 10 vitet e fundit 60 mijë fëmijë shqiptarë kanë kërkuar azil

Gjatë 10 viteve të fundit, kërkesat për azil të fëmijëve nga Shqipëria, kanë ardhur duke u rritur, duke krijuar një gjeneratë të fëmijëve të...

Veliaj poston foto nga Parku i Liqenit Artificial: Sa bukur kur vera me mëngjeset e freskëta me lojëra, pikturë e argëtim

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto në rrjetet sociale nga mëngjeset në Parkun e Liqenit Artificial. Në to duken...

“Nuk doja një fëmijë”, këngëtarja e njohur flet për mëmësinë pasi u bë nënë për herë të parë

Këngëtarja me famë botërore, Ellie Goulding ka folur në një intervistë pasi është bërë nënë për herë të parë. Ajo vetëm pak muaj më parë...

Tani një “bombë” e vërtetë, por shikoni si dukej Lei Kraja para se të bëhej e famshme

Ndodh shpesh herë që të famshmit tanë të bëhen nostalgjikë dhe të ndajnë me ndjekësit e tyre foto të vjetra nga fëmijëra. E njëjta gjë ka...

Temperaturat e larta dhe fëmijët: Pesë shenja që tregojnë se foshnja juaj ka shumë vapë

Ajo për të cilën nuk mendojmë në këto ditë të nxehta vere është se vapa e madhe mund të jetë po aq e rrezikshme...

Në gjendje të dëshpëruar pas abortit, 23 vjeçarja vishet si infermiere dhe vjedh një foshnjë në maternitet (FOTO)

Një 23 vjeçare në gjendje të dëshpëruar, është veshur si infermiere dhe ka tentuar të rrëmbejë një foshnje në maternitet, pak ditë pasi pësoi...

DETAJE/ Aksidenti i rëndë në Lezhë – Shkodër, mes 8 të plagosurve janë 5 të mitur, njëri prej të lënduarve në gjendje të rëndë

Detaje të reja janë bërë të ditura nga aksidenti i rëndë që ndodhi pasditen e sotme në aksin Lezhë – Shkodër.Mësohet se nga përplasja...

Aksident i katërfishtë në aksin Lezhë – Shkodër, plagosen disa persona, mes tyre edhe fëmijë

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë – Shkodër.Si pasojë e aksidentit raportohet se janë plagosur disa persona, mes...

Lajmet e fundit