Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

FCB BOMB

Nevoja për të frymëzuar një nacionalizëm të ri

Nacionalizmi është streha e fundit e maskarenjve - thotë një shprehje. Por të jesh nacionalist nuk do të thotë të jesh maskara. Nacionalist do...

‘Sot që në mëngjes takova Agushin që më ktheu biçikletën’, Alfred Lela pas arrestimit nga policia: Ma keni bërë më të lehtë dhunën e...

Gazetari Alfred Lela ishte me pantallona të shkurtra dhe biçikletë para Teatrit Kombëtar kur u prangos nga policia pasi kishte shkuar me shumë të...

Ti ke fatin e madh të qendrosh në shtëpi

Nga Klodian Tomorri   Qendro në shtëpi Ti që nuk je i detyruar të dalësh në punë Ti që nuk e...

NUK KA IKUR AGRON TUFA, POR JU TË GJITHË

Nga Artan Gjyzel Hasani:   Ikja e Agron Tufës është me e rëndë se ikja e Kadaresë në kohën kur diktatura...

LERENI ZONJËN NEXHMIE TË TREGOJË!

*Ripublikuar Përmbledhur në vëllimin LUFTË PA FUND fq. 259 Botimet UET 2013

Protesta e opozitës, gazetarja: Në emrin tim sot u kërkua gjak e u kërcënua me luftë! Unë hiç, jam në shtëpi

Një koment i fortë ky i gazetares dhe aktivistes Edlira Gjoni lidhur me betimin e 4 deputetëve të rinj në sallën e Kuvendit si...

E bija mbush sot 4-vjeç, Elisa Spiropali dedikim Naltës: M’u shfaqe në eko më e madhe se bota (E PLOTA)

Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin është nënë e një vajze të quajtur Nalta e cila mbush sot 4 vjeç. ...

Ku i ka rrënjët dhuna ndaj gruas… Lira Gjika jep këshilla të vyera për prindërit, mësuesit e edukatorët

Dhuna ndaj gruas i ka rrënjët te edukimi i mbrashtë që fillon me fiksimin te gjinia.   Prindër, edukatorë, mësues, mos...

Fatmir Mediu tregon çfarë bëri Basha në Vjenë por vëmendja e lexuesve shkon tjetërkund

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, prej disa ditësh ndodhet në Vjenë për të qenë pjesë e takimeve zyrtare në OSCE. Këtyre...

Lajmet e fundit