Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

FBI

DEA amerikane me zyrë në Shqipëri, ish-prokurori: Do të jetë shumë operacionale, vërdallë do vijë dhe FBI-ja

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci është shprehur se hapja e zyrës së DEA-s amerikane në Tiranë tregon shumë për fuqinë e grupeve...

FBI kthen të gjallë dy amerikanët e rrëmbyer, trupat e të vrarëve do ekzaminohen nga autoritetet meksikane

Dy shtetasit e mbijetuar amerikanë të rrëmbyer në Meksikë tani janë nën kujdesin e FBI-së dhe janë kthyer në Shtetet e Bashkuara, thotë një...

Përfundon protesta e opozitës, Berisha PARALAJMËRON tjetër: S’kemi për t’u ndalur deri në fitoren e plotë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbyllur protestën e ditës së sotme duke konfrimuar se e radhës do të jetë ditën e enjte. Ai tha se beteja...

FBI kontrollon shtëpinë e Mike Pence, gjen një dokument të klasifikuar

Byroja Federale e Hetimit gjeti një dokument të klasifikuar pasi kontrolloi shtëpinë e ish-zëvendëspresidentit Mike Pence në Indiana, për pesë orë të premten, tha...

Agjenti i FBI: McGonigal kishte fuqi të hartonte dosje për “Non Grata”

Agjenti i FBI, Peter Lapp shprehet se ish-agjenti Charles McGonigal kishte fuqi të hartonte dosje për “Non Grata”, Ai tha se McGonigal nuk kishte fuqi...

“Kam fatura për të paguar”, ish e dashura e McGonigal: Intervistën e dhashë për mediat shqiptare se paguajnë mirë, në SHBA s’të japin gjë

Ish-e dashura e Charles McGonigal, Allison Guerriero, e ka bërë të qartë se asnjë intervistë e dhënë nga ajo nuk do të jepet falas. Përmes...

“E pëlqente jetën luksoze”, Allison Guerriero flet për ish-agjentin e FBI-së: Me Ramën flisnin përmes aplikacionit Viasat, më tregonte foto që kishin bashkë

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, ka treguar me detaje se si arriti të kuptonte aferat në të cilat ishte përfshirë ish-agjenti i...

“SPAK të bashkëpunojë me amerikanët”! Rudina Hajdari: Rama do të hetohet nga FBI, shfrytëzoi postin për të shkatërruar opozitën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari tha mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama do të hetohet nga FBI. Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD ...

Kongresi Amerikan nis hetimet për “McGonigal”, i kërkon “llogari” FBI-së për ish-drejtorin e lidhur me oligarkun rus dhe Shqipërinë

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, po heton ish-agjentin special të FBI-së, Charles McGonigal, i cili u akuzua javën e kaluar për...

A do e takoje McGonigal? Berisha: Do ta ftoja të pinim kafe, por kurrë nuk do t’i thoja heto Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka pranuan se nëse gjatë kohës që ai ushtronte funksionin e kryeministrit të vendit ka takuar zyrtarë të...

Lajmet e fundit