Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

fatura

Hodhën plehrat në rrugë, gjobitet biznesi në Gjirokastër, policët zbuluan lokalin nga faturat që ishin në qesen e mbeturinave

Një biznes është gjobitur në Gjirokastër, pasi ka hedhur mbeturinat në mes të rrugës. Lajmin e ka bërë me dije Bashkia e Gjirokastrës, e cila...

Fasha mbi 800 kWh, kompanitë e energjisë druhen se do rritet mospagesa e faturave

Nga 1 tetori deri në fund të dhjetorit konsumatorët familjarë që konsumojnë mbi 800 kWh energji në muaj do paguajnë sasinë plus me një...

Turistët e huaj “të lemeritur” nga shërbimi në Vlorë: Në faturë, paguam “shërbime të tjera” vetëm se kamarieri solli një gotë, sikur punonte me...

Dy turistë të huaj janë larguar “të lemeritur” nga shërbimi në një lokal në Vlorë, në zonën e Orikumit. Ata kanë drekuar dje dhe...

Nju Jorku përgatit ndalimin e përdorimit të faturave ‘që shkaktojnë kancer dhe dëmtojnë trurin’

Këshilli i Bashkisë së Nju Jorkut në SHBA po përgatit një ligj që do të ndalojë përdorimin e faturave të cilat përbëhen nga Bisfenol...

Plas ‘lufta’ e faturave/ Jo vetëm Gjonaj, kur Sali Berisha paguante rreth 3 mijë dollarë për të fjetur në ‘Hilton Berlin’ (FOTO)

Prej ditësh faturat e shtrenjta të ministres Etilda Gjonaj, janë kthyer në një temë të nxehtë diskutimi. Opozita ka reaguar ashpër...

‘Paralajmërimi i 5 viteve më parë u bë realitet’, PD: Rama u jep kroatëve monopolin e kontrollit të faturave

Sistemi i ri gjithashtu do të paraqesë një rrezik akoma më të madh atë të cënimit e konkurrencës së ndershme në treg, duke...

Uji faturohet afrofe, ERRU: Konsumatorët paguajnë më shumë sesa konsumojnë

Vetëm 68.3 për qind e ujit që faturohet bëhet përmes matjes së saktë për pjesën tjetër aplikohet aforfeja. Në raportin e performancës për vitin...

Britania refuzon faturën 100 miliard euro për daljen nga BE

Britania e Madhe nuk do të paguajë faturën prej 100 miliard  euro për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, kështu u shpreh sekrtari anglez për...

Lajmet e fundit