Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Fatos Tushe

“Vuaj nga zemra”, Gjykata rrëzon kërkesën e Tushes, lë në burg ish kryebashkiakun e Lushnjës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish kreut të Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe, i cili u arrestua nga SPAK muaj...

Fatos Tushe del para Gjykatës, pranon njohjen me biznesmenin: E njoh Ibrahim Lamin, por tenderat nuk i kam dhënë unë

Fatos Tushe, ish-kryebashkiaku i Lushnjës i akuzuar për “Shpërdorim detyre”, ka dalë sot para Gjykatës së Posaçme të Apelit, ku kërkoi që t’i ndryshohet...

Arrestimi i Fatos Tushes dhe B-ja në përgjime? Braçe: Janë shpifje nga keqbërësi më i madh i Shqipërisë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka komentuar arrestimin e kryetarit të bashkisë Lushnjë Fatos Tushe. I ftuar në “Frontline”, Braçe tha se nuk diskuton vendimet e...

EMRI/ Zbulohet kush do të gjykojë ish-kreun e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe; i arrestuar nga SPAK për tenderin 240 milionë lekë

Është hedhur shorti në Apel për çështjen e ish-kryetarit të bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe. Kryesuese e trupës gjykuese për çështjen e Tushës është Nertina...

Gazetarët e pyesin nëse PS ka përgjegjësi, Taulant Balla: Fatos Tushe nuk është më pjesë e jona, me Rovena Vodën s’kemi asnjë lidhje!

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, është pyetur sot nga gazetarët për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Lushnjës Fatos Tushe dhe ish-zv.ministres së Brendshme...

Edi Rama shkarkoi Fatos Tushen se u arrestua nga SPAK, emërohet kryetari i ri i Bashkisë së Lushnjes

Eriselda Sefa do të jetë kryebashkiakja e re e Lushnjës. Emërimi i saj në këtë post vjen pak ditë pasi ish-kryebashkiaku socialist Fatos Tushe...

“U shastis kur pa Policinë”, gazetari zbulon: Në zyrë me Fatos Tushen ishte dhe një Prokuror, SPAK e kapi gafil (Pseudonimi “Firma 2K”)

Gazetari i njohur Elton Qyno thotë se në zyrën e ish-kryebashkiakut të Lushnjës Fatos Tushe, ndodhej në momentin e arrestimit dhe një prokuror i...

“SPAK po bën nxehjen”, Bamir Topi i “fut frikën” kokave të politikës: Pas çështjeve të mëdha fshihen ata, do iu vijë radha

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ka komentuar sot në Repolitix aktualitetin politik në vend, marrë shkas nga arrestimet e bujshme së fundmi, përfshirë kryebashkiakun...

Rama e shkarkoi nga detyra, Fatos Tushe apelon vendimin e Gjykatës dhe kërkon të dalë nga qelia: Avokatët: Nuk ka prova për korrupsion

Fatos Tushe, tashmë ish-kryebashkiak i Lushnjës pasi kryeministri Rama e shkarkoi nga detyra, kërkon të dalë nga qelia. Përmes një ankimimi në Apelin e...

“Keni informacione nga amerikanët”, revoltohet Spartak Ngjela: Jo moj zonjë çfarë thua?! Nuk pranoj informacione unë!

Avokati Spartak Ngjela ka folur sot lidhur me çështjet e fundit që kanë bërë bujë në vendin tonë, arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës Fatos...

Lajmet e fundit