Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

fatos lubonja

Çështja Berisha, Lubonja: S’më pëlqeu si e largoi Basha! Rama të rrëzon përmes lobingjeve me amerikanët

Analisti Fatos Lubonja komenton zhvillimet e fundit politike në vend, influencën e një lideri të pushtetshëm si Edi Rama, dhe përplasjen e madhe në...

Fatos Lubonja: Serbia do na dominojë ekonomikisht në “Open Balkan”

Analisti Fatos Lubonja komentoi nismën “Open Balkan”, ku vuri theksin te dialogu mes vendeve të rajonit  Lubonja u shpreh në “News24” se është kundër polarizimit...

“Basha është zhytur aty e s’di ça bën”, revoltohet Lubonja: Po ik o fare më mirë, ik!

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka komentuar situatën ku ndodhet opozita shqiptare sot, sidomos pas zhvillimeve të fundit me përfshirjen e ambasadës së SHBA...

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Lubonja skeptik: Operacione fasadë! Drejtësia është edhe më e kapur

Analisti Fatos Lubonja mendon se operacioni i sotëm i SPAK, që çoi në burg me akuzat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës kryebashkiakun e...

Fatos Lubonja: Vendimi i DASH për Berishën, mbështetje e amerikanëve për Edi Ramën! Janë në lojë interesa të tjera por unë nuk i di

Analisti Fatos Lubonja thotë se vendimi i DASH që shpalli Sali Berishën person “NON GRATA” në Amerikë, është një vendim që “fsheh” interesa të...

Fatos Lubonja merr shembullin e Austrisë: Nëse duam të ecim me standade europiane, zgjedhjet duhen përsëritur

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar ditën e sotme se zgjehdjet e 25 prillit duhen përsëritur nëse Shqipëria do të arrijë standardet europiane.Ai mori shembullin...

PS kryeson rezultatin, Fatos Lubonja: Regjimi nuk ndryshohet me votë, bie kur konsumohet dhe humbet mbështetjen e SHBA

Analisti i njohur Fatos Lubonja komenton rezultatin e deritanishëm të zgjedhjeve parlamentare, ku Partia Socialiste është duke kryesuar. Lubonja e sheh në dy pikëpamje, nëse...

Lubonja zbulon bisedën me njeriun e anti-mafias italiane: Kriminelët nuk guxojnë si në Tiranë të…(E PLOTË)

Analisti Fatos Lubonja ka folur për përgjimet e anti-mafias italiane, ku përmenden edhe zyrtarë shqiptarë. I ftuar për një intervistë në...

‘Delirante ose e blerë nga Rama’, Patozi i del në krah Topallit: Të patën nuk është bandë o Fatos, ti po bën tifozllëk për…

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit dhe krijimin e partive të reja para fillimit të fushatës zgjedhore. ...

Fatos Lubonja sulmon Jozefina Topallin: Ajo ose është delirante, ose e blerë nga Rama

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit dhe krijimin e partive të reja para fillimit të fushatës zgjedhore. ...

Lajmet e fundit