Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

fatos baxhaku

Fatos Baxhaku, një rrugë në Tiranë merr emrin e gazetarit të ndjerë

Fatos Baxhaku, një nga pionerët e medias shqiptare pas viteve ’90, i cili u nda nga jeta tre vite më parë në moshën 55-vjeçare,...

Një rrugë në Tiranë merr emrin e publicistit dhe gazetarit Fatos Baxhaku

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi në mbledhjen e sotme propozimin për emërtimin e një rruge në Tiranë me emrin e Fatos Baxhakut, publicistit dhe...

Media shqiptare vajton humbjen e gazetarit veteran, pas Fatos Baxhakut ikën një tjetër emër i madh

Është ndarë nga jeta sot në moshën 70-vjeçare gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar Maksim Sinemati. Ai dha një kontribut të...

Ish deputeti përkujton Fatos Baxhakun: Iku i miri, bohemi i fundit i gazetarisë

Ish deputeti i PD, Dashamir Shehi, ka përkujtuar me fjalë të ndjera gazetarin Fatos Baxhaku i cili ndërroi jetë dje në moshën 55 vjeçare....

Homazhe në nderim të Fatos BAXHAKUT, lot e dhimbje në sytë e miqve dhe kolegëve… (Nuk mungon kurora dhe dedikimi i RAMËS)

Vazhdojnë homazhet në nderim të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku, i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme ditën e...

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut, ASH mesazh ngushëllues: Do të mbetet i pazëvendësueshëm

Për vdekjen e gazetarit të njohur Fatos Baxhaku shprehu ngushëllimin dhe Akademia e Shkencave. Përmes një postimi në ‘Facebook’, ASH ka...

U nda papritur nga jeta, Fatos Baxhaku përcillet nesër në banesën e fundit

Homazhet për Fatos Baxhakun do të mbahen nesër në orën 09:00 te 'Vila Vorpsi' te Medreseja, ndërsa në orën 17:00 pasdite, gazetari dhe...

Me laps e letër dhe krah për krah me njerëzit, FOTO të papublikuara më parë nga reportazhet e Fatos Baxhakut

'Krejt ndryshe nga të gjithë të tjerët. Kishe një axhendën krejt personale. Ndryshe nga të tjerët, ti kishe laps dhe bllok, kishe aparat fotografik...

Ruçi mesazh ngushëllimi për Fatos Baxhakun: Kronikan madhështor i bukurisë së shpirtit njerëzor

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të gazetarit dhe publicistit Fatos Baxhaku, i cili u nda sot nga jeta. ...

Lajmet e fundit