Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

fatmir xhafaj

Bojkoti i avokatëve, Xhafaj te “Ligjet”: Situatë e papranueshme, ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Ish-ministri i Drejtësisë, aktualisht deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj, sa i përket bojkotit të avokatëve përgjegjës ka bërë ministrinë e Drejtësisë dhe Këshillin...

Xhafaj kritika institucioneve të drejtësisë: Nuk i keni arritur pritshmëritë për llogaridhënie, keni rroga si asnjëherë në këto 30 vite

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka kritikuar sot instituionet në sistemin e drejtësisë, teksa ka folur në Komisionin e Ligjeve.   Ai u shpreh se...

Sulmet ndaj SPAK? Flet Fatmir Xhafaj: Politikanë të mbërthyer nga frika e ndëshkimit, gjyqtarët e prokurorët të mos bëhen “lavatriçe”

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka bërë një skaner të situatës në sistemin e drejtësisë në vendin tonë. Ish-kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën...

Reforma në Drejtësi, Xhafaj: Kemi bërë disa zgjedhje të gabuara në KLGJ e KLP, tentohet shantazhi ndaj disa komisionerëve me kallëzime penale

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka bërë një bilanc të gjatë të procesit të reformës në drejtësi, ndërsa sot në Kuvend pritet të votohet zgjatja...

Fatmir Xhafaj komenton përplasjen në PD: Dje nuk humbën vetëm të falimentuarit Saliu e Luli, por gjithë shqiptarët! Koha të ringrihet opozita, me lidership...

Ish-ministri Fatmir Xhafaj ka komentuar përplasjen e dhunshme që ndodhi ditën e djeshme në selinë e Partisë Demokratike mes mbështetësve të Bashës dhe Berishës. Ai...

Ish-ministri Xhafaj thirrje prokurorëve të SPAK: Jeni njerëzit më të paguar në Shqipëri, luftoni krimin në nivele TË LARTA!

Fatmir Xhafaj, ish-ministër i Brendshëm dhe deputet i PS, ka vlerësuar rritjen e buxhetit të vitit 2022 për institucionet e drejtësisë dhe veçanërisht SPAK....

Kuvendi shkon në dyert e Venecias për afatet e vettingut, socialistët votojnë pro, abstenon vetëm Fatmir Xhafaj; Do ndihmojnë dhe SHBA e BE

Këshilli i Legjislacionit në Kuvend, i është drejtuar Komisionit të Venecias, duke kërkuar opinion për zgjatjen e afateve të organeve të vettingut. Deputetët socialistit...

Fatmir Xhafaj kundër zgjatjes së vettingut: Jam i pakënaqur me punën e KPK dhe ONM! Pse u vonua procesi dhe i kaloi 5 vite?!

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, shprehet kundër zgjatjes së mandatit të organeve të vettingut, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe Kolegji i Posaçëm e...

Deklarata “BOMBË” e Fatmir Xhafajt: Vettingu në polici dështoi sepse nuk e donin njerëz brenda mazhorancës, kanë lidhje kriminale

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë një ddeklaratë shumë të fortë mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se Vettingu në polici dështoi për...

“Të gjithë e dinë që s’ke simpati për Xhafajn”, Rama ‘kapet’ me Erla Mëhillin: Komplimente për punën e re, por…

Kryeministri Edi Rama është pyetur se përse nuk e propozoi Fatmir Xhafajn në asnjë post të rëndësishëm, përveç atij të anëtarit të Kryesisë, ndonëse...

Lajmet e fundit