Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Fatmir Mediu

Fatmir Mediu: Opozita të dalë me një kandidat të përbashkët për Presidentin e ri

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka dhënë një prononcim për mediet në lidhje me zgjedhjen e Presidentit të ri. Ai u shpreh se...

Zgjedhja e Presidentit të ri/ Alibeaj: Të shtyhet data për raundin e parë! Mediu: Të jemi seriozë për konsensus, procesi të zgjatet (E PLOTË)

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur sot për të caktuar një datë për raundin e parë të bisedimeve për zgjedhjen e presidentit të ri të...

Peticioni kundër Yuri Kim, Fatmir Mediu: Është pa sens, opozita duhet të ketë SHBA partnerin kryesor

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, e ka cilësuar pa sens peticionin kundër ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Mediu thotë se nuk është në dijeni...

Zgjedhja e Presidentit të ri/ Mediu: Opozita s’ka kandidat të përbashkët, si poshtë kalit si mbi kalë, do shkojë në gijotinë

Kreu i grupit parlamentar "Aleanca për Ndryshim", Fatmir Mediu, në seancën e sotme plenare tha opozita duhet të ketë një qëndrim të përbashkët, në lidhje...

Konsultimet për Presidentin e ri, Mediu dhe Duka mbërrijnë në Kryesinë e Kuvendit

Partia Socialiste ka nisur sot konsultimet me grupet e tjera parlamentare për zgjedhjen e emrit për presidentin e ri.  Në kryesinë e Kuvendit ka mbërritur...

Zgjedhja e Presidentit të ri, Fatmir Mediu: Opozita të veprojë si një e vetme, një personazh nga fusha e politikës diplomatike apo akademike do...

Kryetari i Grupit Parlamentar Aleanca për Ndryshim, Fatmir Mediu, në një konferencë për mediat, u shpreh se opozita duhet të veprojë si një e...

Fatmir Mediu takime me Kongresmenë amerikanë, diskutojnë për situatën në Ballkan

Kreu i Partisë Republikane Fatmiu Mediu ndodhet në SHBA, ku po vijon takimet në Kongresin Amerikan me Senatorin Ted Cruz nga Teksas. Senatori Cruz tha...

Fatmir Mediu shkon në Kongresin Amerikan, takim me senatorët: SHBA interes të madh për të bashkëpunuar me Shqipërinë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ndodhet në SHBa, aty ku dhe po zhvillon takime në Senatin dhe Kongresin Amerikan. Gjatë kësaj vizite, Mediu është...

Mediu zbulon “negociatat” me Bashën dhe Berishën, Dule i prerë: Nuk ka koalicion për zgjedhjet e 6 Marsit!    

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu foli mbrëmjen e sotme për zgjedhjet e pjesshme, të cilaty do të mbahen në 6 Mars në 6...

PR do të jetë në krah të Berishës apo Bashës? Ja si përgjigjet Fatmir Mediu për zgjedhjet e pjesshme në 6 Bashkitë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu foli për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki të vendit, të cilat do të mbahen në 6 Mars....

Lajmet e fundit