Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

Fatmir Mediu

“Gërdeci është vrasje masive”, Erion Braçe i revoltuar për vendimin për Fatmir Mediun: Vrasja me dashje dënohet deri në 20 vite burg

Zv.kryeministri Erion Braçe, shkruan i revoltuar për vendimin e Gjykatës së Posaçme, e cila vendosi sot të mos rinisë hetimet për ish-ministrin e Mbrojtjes...

Gjykata vendosi që Fatmir Mediu të mos hetohet, reagon vëllai i 7 vjeçarit të vrarë në Gërdec: Gjaku jot nuk bëhet kurrë ujë, do...

Avokat Geraldo Durda, vëllai i Edison Durdës, vogëlushit të vrarë teksa luante me biçikletë në rrugët e Gërdecit afër repartit ku ndodhi shëprthimi, ka...

Gjykata e Posaçme nuk rihapi hetimet për Mediun, reagon menjeherë SPAK: Vendim i pabazuar në ligj, ne do ta ankimojmë!

Prokuroria Speciale SPAK, njofton se do të ankimojë vendimin e Gjykatës së Posaçme, e cila sot vendosi të mos rihapë hetimet për ish-ministrin shqiptar...

“Shfryhet” zhurma e SPAK për “Gërdecin”, Gjykata e Posaçme vendos: Nuk do të rinisin hetimet për ish-ministrin Fatmir Mediu!

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendos se, nuk do të ketë rinisje të hetimeve për ish-ministrin shqiptar të Mbrojtjes Fatmir...

Gjykata e Posaçme vendos sot për “Gërdecin”, familja Durdaj letër GJKKO: Gjykoni ish-ministrin Fatmir Mediu!

Gjykata e Posaçme do të vendosë sot nëse do të hapë hetimet për ish-ministrin e Mbrojtjes të Shqipërisë, Fatmir Mediu. SPAK lajmëroi kohë më...

Ndjekje penale për Fatmir Mediun? Gjykata Speciale merr nesër vendimin për ish-ministrin

Gjykata Speciale pritet të marrë nesër vendimin nëse do të rinisë ose jo ndjekja penale për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Gjykata e Posaçme për...

“Drejtoreshë në Ministrinë e Mjedisit”, Eli Fara reagon pas lajmeve që “pushtuan” rrjetin: Zoti më ka bekuar me zërin që më fali, nuk kam...

Këngëtarja Eli Fara ka reaguar pas disa lajmeve në media që e akuzonin se kishte punuar si drejtoreshë në Ministrinë e Mjedisit kur ministër...

Dritan Hila i del në mbrojtje Eli Farës: Është grua pa burrë që përpiqet të mbijetojë, ajo do ta mbante me lekë Mehdiun nëse…

Pas disa lajmeve që kanë qarkulluar në media se këngëtarja Eli Far aka marrë rrogë dhe poste drejtuese në administratë kur ministër ka qenë...

Gjykata kundër Korrupsionit cakton DATËN: Fatmir Mediu del para togave të zeza në 27 korrik, për tragjedinë e Gërdecit!

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu do të dalë para togave të zeza në datë 27 korrik 2021. Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit,...

Dosja “Gërdeci” kalon në GJKKO, caktohet gjyqtari i çështjes që do të gjykojë Fatmir Mediun

Erjon Çela do të jetë gjyqtari i çështjes “Gërdeci” që do të gjykojë ish-nministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu.Dosja “Gërdeci” ka kaluar në GJKKO pasi...

Lajmet e fundit