Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Fatmir Hoxha

9 kandidatë për 3 vende vakante në Kushtetuese, Gjykata e Lartë i dërgon emrat KED-së; Gara për vendin e Vitore Tushës, Fatmir Hoxhës dhe...

Gjykata e Lartë i dërgon Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) listën me emrat e vetë për 3 vende vakante në Gjykatën Kushtetuese. Me...

KPA konfirmon shkarkimin, Kreu i Gjykatës Kushtetuese përfundimisht jashtë sistemit

Sipas votave të shumicës, Hoxha nuk ka mundur dot të kalojë testin e pasurisë, por pas vendimit të KPK-së, gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese...

Fatmir Hoxha në KPA, caktohet trupa gjykuese

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar trupën gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin për gjyqtarin Fatmir Hoxha. Trupa gjykuese do...

Nuk justifikon apartamentin, flet avokati i gjyqtarit Fatmir Hoxha: Ishte i pastrehë. Si e përfitoi

Përfundon seanca dëgjimore në KPK për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese Fatmir Hoxha. Gjatë seancës KPK diksutoi për një apartament 145 mijë euro të gjyqtarit....

Mori kredi si i pastrehë, kush është GJYQTARI i Kushtetueses që do kalojë në “sitën” e Vetingut (EMRI)

Një tjetër gjyqtar do të dalë përpara trupës gjykuese të rivlerësimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Mësohet se gjyqtari i Gjykatës Kushtetueses Fatmir...

Zbardhet pasuria e “të mjerëve” që pezulluan vetting-un: Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të zhytur në kredi dhe jetojnë vetëm me paga

Tetëshja e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese (pasi Sokol Berberi kishte dhënë dorëheqjen që më 15 shtator, para dhënies së vendimit), të cilët vendosën pezullimin...

Lajmet e fundit