Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

fasoneri

Skandal në Vlorë, denoncuan pronarin për pagat e luftës, 2 ditë pas protestës pushohen nga puna punonjësit e fasonerisë

Një skandal po ndodh në Vlorë. Punonjësit e një fasonerie të cilët 2 ditë më parë dolën në protestë dhe denocnuan...

Vatër e re infeksioni në Tiranë, 5 punonjës të një fasonerie pozitiv me Covid

Një vatër e re infeksioni  Covid, raportohet në një fasoneri në Tiranë e cila ka rreth 3000 punëtorë. Nga kjo  fasoneri...

1 punonjëse fasonerie dhe 2 kontakte të infektuar, zbulohen 3 raste të reja me COVID-19 në Krujë

Fasoneritë po bëhen çdo ditë e më shumë vatra të rrezikshme të përhapjes së koronavirusit.   Gjatë ditës së djeshme në...

Janë në protokollin e kuq, fasoneritë e Krujës letër me 4 kërkesa qeverisë: Nuk mund të shtojmë mjetet e transportit, na mbështesni me ‘pagë...

Fasoneritë janë kthyer në vatra të rrezikshme të përhapjes së infeksionit, ndaj qeveria i ka futur në protokollin e kuq, ku masat që duhet...

Nuk përfitojnë pagën e luftës, 50 punonjës të fasonerisë në Korçë në protestë

Ditën e sotme punonjësit e një fasonerie në Korçë janë ngritur në protestë sepse iu është refuzuar paga e luftës. Në...

Nuk zbatonin rregullat e higjenës dhe distancën mes punonjësve, gjobë për dy fasoneri në Krujë, bllokohen edhe mjetet e transportit të punonjësve

Puna në fasoneri në këtë situatë është mjaft e rrezikshme, sidomos kur nuk respektohen rregullat e higjenës dhe distancimit social. Për...

Nuk zbatuan masat e sigurisë, ISHSH mbyll dy fasoneri në Durrës dhe Elbasan

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vijon kontrollin ndaj bizneseve që shkelin protokollin e sigurisë. Në kuadër të këtyre kontrolleve sot janë inspektuar 70...

KURBINI vatër e madhe coronavirusi, infektohet edhe një tjetër punonjëse fasonerie

Raportohet edhe një rast covidi në Kurbin. Bëhet fjalë për një punonjese fasonerie e cila e ka çuar në 28 numrin...

Covid ‘plas’ në Krujë, 16 punonjës dhe 2 biznese fasone të infektuara, zbulohet vatra e re e rrezikshme

Kruja tashmë po kthehet në një vatër të rrezikshme të Covid-19 pasi raportohet se infeksioni është përhapur në një tjetër fasoneri. ...

Inspektoriati i Punës kontrollon 142 subjekte, kapen në shkelje 24 Fasoneri dhe Call Center

Inspektoriati i Punës ka kontrolluar 142 subjekte, për të parë nëse ka shkelje në këto biznese, pas rregullave të qeverisë për të parandaluar përhapjen...

Lajmet e fundit