Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
0kmh
0 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
15 °
Mar
10 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

fasoneri

E RËNDË në Fier, 40 vjeçari digjet në furrën e fasonerisë ku punonte (EMRI)

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë, ku raportohet se një shtetas 40 vjeç është djegur aksidentalisht në furrën e një...

Protestuan për uljen e pagës, fasoneria plotëson kërkesat e punonjëseve në Bilisht dhe rikthen në punë kryesindikalisten e pushuar  

Sindikata e Punëtorëve të Fasonerive, dega Bilisht bën me dije se kërkesat e punonjëseve janë plotësuar nga kompania "Toni Oil", pas grevës dy ditore....

Fasoneria dhe puna jashtë vendit po sjellin të ardhura rekord për ekonominë shqiptare

Puna po bëhet një faktor gjithnjë e më i rëndësishëm në eksportet e ekonomisë shqiptare. Të dhënat e Bilancit të Pagesave së Bankës së Shqipërisë...

Djegia e fasonerisë në Vlorë, 2 autorët thyen dritaren, hodhën lëndën djegëse dhe i vunë flakën

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja në Vlorë, ku iu vu zjarri gjatë natës një fasonerie. Bëhet me dije se kamerat e sigurisë filmuan...

Digjet gjatë natës fasoneria në Vlorë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Një fasoneri është djegur gjatë mbrëmjes së djeshme në Vlorë. Bëhet me dije se fasoneria është në pronësi të një shtetasi italian dhe dyshohet se...

I mbushur me punonjës fasonerie, autobusi shkrumbohet nga flakët në autostradën e Vlorës

Një autobus është djegur i gjithi mëngjesin e kësaj të enjteje në autostradën e Vlorës, teksa ishte duke udhëtuar nga Levani për në drejtim...

Zgjidhet problemi i 149 punonjësve të fasonerisë në Bilisht, Ibrahimaj takon pronartë: Do monitoroheni në vazhdimësi

Zgjidhet problemi i punonjësve të një fasonerie në Bilisht të Korçës, pas ndërhyrjes së Ministres së Financave, Delina Ibrahimaj. Ministrja Ibrahimaj ka shkuar sot në...

Plagosja e pronarit të fasonerisë, Policia jep detaje: Shkoi vetë në spital për ndihmë mjekësore. Janë sekuestruar kamerat sepse…

Policia ka lëshuar njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen e sotme në Fushë-Krujë. Pas një konflikti të çastit 61-vjeçari Arben Dedja është qëlluar dhe plagosur...

Ditmir Bushati kapet keq me Ramën: Përpara se t’i quajmë shqiptarët thashethemexhinj dhe dembelë, a mban ndokush përgjegjësi për ekonominë?

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kritikuar deklaratën e fundit të kryeministrit Edi Rama nga Shkodra, i cili i tha pronarit të fasonerisë që...

‘Kam porosit 200 punëtorë në Bangladesh, Rama-pronarit të fasonerisë: Ndërroji kur të mësojnë shqip se iu hyn krimbi, fillojnë me thashetheme dhe…

Kryeminstri Edi Rama gjatë vizitës së tij në qytetin e Shkodrës, u ndal edhe në fasonerinë e familjes Shtjefni. Gjatë bashkëbisedimit me pronarin, ky i...

Lajmet e fundit