Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

farmaci

Berisha denoncon: Farmacive po u bëhet presion me gjoba deri në 10 milionë lekë nga grupet e kontrollit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili thotë se pprej 15 ditësh, Inspektorët e Higjienës kanë dalë për të kryer...

I vihet flaka farmacisë në Vlorë, kamerat kapin autorin duke hedhur lëndën djegëse

Një farmacie i është vënë zjarri orëve të para të mëngjesit të sotëm në bulevardin Vlorë-Skelë. Bëhet me dije se zjarrëvënia ka qenë e qëllimshme...

Spitali Memorial me “5 yje” në Fier, pacientët nuk bëjnë dot rezonancën e kokës, kontrasti i skanerit shitet në farmaci

Një nga investimet më të fundit në Shqipëri ka qenë Spitali Memorial i Fierit. Godina, disa pajisje dhe një pjesë e stafit janë “dhuratë”...

INVESTIGIMI/ Ilaçet kontrabandë në farmacitë e Tiranës shiten me çmime disa herë në të shtrenjta se në vendet e origjinës

Në farmacitë shqiptare tregtohen edhe barna të cilat janë të paregjistruara dhe që sillen në Shqipëri në mënyrë kontrabandë. Konkretisht bëhet fjalë për medikamentin...

Shisnin ilaçe kontrabandë në kohën e Covid, Gjykata vendos masat për 6 farmacistët

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest me burg" për 6 farmacistët. Të arrestuarit dy ditë më parë, shisnin ilaçe kontrabandë gjatë periudhës së...

Nga administratori i “ELBA SHPK” që gjeneron 5 milion dollarë në vit, te Florian Marku që ka 3 farmaci dhe kryetari i PD-së në...

Pas një hetimi 10 mujor i Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës, ditën e sotme është finalizuar operacioni i koduar "Përfitimi", ku janë...

“Hajde se të kanë vjedhur farmacinë”, pronari shqiptar niset me nxitim, pëson infarkt nga mëzitja dhe vdes rrugës (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shkup. Pronari i një farmacie, Ali Skënderi është njoftuar se i kanë vjedhur farmacinë,...

Mashtronte farmacistët e rinj përmes Instragramit duke i premtuar licenca, policia kap me 10 mijë euro në dorë 31-vjeçaren (EMRI-DETAJE)

Një 31-vjeçare është arrestuar nga policia ditën e sotme gjatë një operacioni të koduar “Premtimi i rremë”. Policia bën me dije se 31-vjeçarja Suela Kapidani...

VIDEO/SKANDALI i farmacisë në Rinas, me 30 euro të japin një tampon negativ për të udhëtuar jashtë Shqipërisë

Të udhëtosh jashtë Shqipërisë është e pamundur nëse nuk ke një tampon negativ, por një farmaci jashtë Rinasit të siguron përgjigje negative të tamponit...

Gruaja shtatzënë në Fier me Covid, si e infektoi farmacistin e lagjes

Një rast i ri me Covid raportohet ditën e sotme në Fier. Bëhet me dije se i infektuar ka rezultuar një...

Lajmet e fundit