Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

familja shqiptare

Pas 32 vitesh në Angli, familja shqiptare kthehet të jetojë dhe investojë në vendlindje: Nuk ka si vendi jot

Një çift i cili për 32 vjet kishte jetuar e punuar në Angli, më në fund ka vendosur të kthehet për të investuar e...

Po ktheheshin në Shqipëri, familja shqiptare me 5 anëtarë përfshihet në aksident të rëndë në Itali

Një familje shqiptare me pesë anëtarë është përfshirë në një aksident të rëndë automobilistik në Lacedonia, pranë Pulias në Itali. Sipas mediave italiane, makina me...

“Qëllova kryefamiljarin dhe s’mbaj mend asgjë për fëmijët”, rrëfehet 60-vjeçari që vrau familjen shqiptare: Sherri nuk nisi për qiranë, por…(E PLOTË)

Autori i vrasjes së katërfishtë në Greqi ka dëshmuar para togave të zeza, për ekzekutimin e familjes shqiptare në Andravidë. Ai ka dëshmuar në Gjykatë...

60-vjeçari që vrau familjen shqiptare mbërrin në Gjykatë i veshur me antiplumb, qytetarët: Vrasës, po fëmijët pse i mbyte

Autori i familjes shqiptare në Greqi ka mbërritur sot në dyert e Gjykatës së Amaliadës. Para gjykatës ndodheshin dhjetëra qytetarë për të parë fytyrën...

Nuk kishin paguar qiranë, dyshohet se familjen shqiptare u vra nga pronari i shtëpisë ku jetonin, trupat i vendosi në rimorkio për t’i zhdukur...

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u shënua në Greqi në Andravidë, ku u gjet e vrarë një familjen shqiptare. Mediat...

TRAGJIKE/ Gjendet e masakruar familja shqiptare në Greqi, mes viktimave fëmijët 1 dhe 2 vjeç

Një tragjedi ka ndodhur në veriperëndim të Peloponezit në Andravida, Greqi, ku një familje shqiptare është gjetur e masakruar brenda në shtëpi. Sipas medieve greke,...

FOTO: Kjo është familja shqiptare që u aksidentua në Lamia të Greqisë, vdiq babai, nëna dhe vajza, në spital është djali 17 vjeçar

Një familje shqiptare pothuajse është shuar në një aksident tragjik që ka ndodhur dje në zonën e Lamias, në Greqi. Makina tip "BMW" me...

Familjet shqiptare, shpenzime rekord në Europë për ushqime, pse i rëndon më shumë rritja e çmimeve

Rreth 41% e shpenzimeve totale të një familjeje shqiptare shkojnë për ushqime dhe pije jo-alkoolike, një përqindje që është më e larta në rajon...

Covid-19 dhe familja: Shqipëria si një rast i bukur

Nga Dom Gjergj META Pamjet trishtuese të arkivoleve që prisnin të digjeshin, për t’u kthyer hirin familjarëve në Itali, ishin një trishtim i madh. Vetmia...

Erdhën në Shqipëri për pushime por morën Covid, 4 anëtarë të një familje shqiptare në Itali rezultojnë pozitivë gjatë kthimit

Një familje shqiptare e cila kishte ardhur nga Italia për pushime në atdhe, kur është kthyer ka bërë testin e Covid dhe ka rezultuar...

Lajmet e fundit