Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

familja mbreterore

Liderët botërorë ngushëllojnë Familjen Mbretërore për vdekjen e Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në Mbretërinë e Bashkuar, ka vdekur në Balmoral në moshën 96-vjeçare. Ajo mbretëroi për 70 vjet, që kur...

Familja mblidhet pranë mbretëreshës Elizabeth II, BBC pezullon programacionin

BBC One pezulloi sot të gjitha programet e rregullta deri në orën 18:00 për shkak të lajmeve mbi gjendjen shëndetësore të mbretëreshës Elizabeth II. Ceremonia...

Sot, 20 vite nga kthimi i Familjes Mbretërore në Shqipëri, Princ Leka bëhet nostalgjik dhe poston fotot e vjetra

Sot bëhen 20 vite nga kthimi i familjes mbretërore në Shqipëri. Princ Leka ka postuar një foto të 20 viteve më parë,  ku familja...

Princi Harry dhe Meghan bëhen prindër për herë të dytë, vjen në jetë “Lili”

Dukesha e Sussex, Mehgan ka sjellë në jetë një vajzë, fëmija i dytë i saj dhe Princit Harry, bëjnë me dije mediat ndërkombëtare. “Me gëzim...

Princi Harry dhe Dukesha Meghan largohen nga familja mbretërore: Do punojmë për t’u bërë të pavarur financiarisht

Princi Harry dhe Dukesha e Sussex, Meghan kanë marrë vendimin për t’u larguar nga familja mbretërore britanike dhe rolet e tyre si anëtarë të...

Pagëzimi i princit Louis, familja mbretërore më e bashkuar se kurrë (FOTO)

Princi i vogël Louis, djali i William dhe Kate është pagëzuar me një ceremoni të vogël familjare në 9 korrik. Ngjarja...

E sapomartuar, ja çfarë detyrohet të bëjë Meghan Markle

Dasma mbretërore, e datës 19 maj mes Princ Harry-t dhe Meghan Markle, ishte ndër ngjarjet më të komentuara të ditëve të fundit. ...

Lajmet e fundit