Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

falsifikim

Prokuroria Elbasan kërkon 39 vite burg për 6 persona, shpërndanin para të falsifikuara

Gjashtë persona rrezikojnë të dënohen me 39 vite burg në total, pas pretencës së dhënë sot nga Prokuroria e Elbasanit. Ata akuzohen se në...

Falsifikoi dokumentet për të marrë tokë në Himarë, prangoset 57 vjeçari

Një 57 vjeçar nga Vlora është arrestuar nga Policia, pasi Gjykata kishte dhënë për të masën e sigurisë "Arrest me burg", në mungesë. Vendimi...

Gykata e Posaçme merr të pandehur për herë të dytë kryebashkiakun e Mallakastrës, Qerim Ismailaj

Qerim Ismailaj, kryebashkiaku socialist i Mallakastrës, është marrë i pandehur për herë të dytë nga Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar....

SPAK jep pretencën për anëtaren e vettingut, kërkon 1 vit burg për Etleda Çiftjan

Prokuroria Speciale kërkon dënimin me 1 vit burg për Etleda Çiftjan, anëtare e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e akuzuar për “falsifikim të dokumenteve”...

Qarkullonte me tre karta identiteti të falsifikuara, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

Një 27-vjeçar është vënë në prangat e Policisë së Tiranës me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Shtetasi me inicialet E.S i cili rezulton i dënuar...

Falsifikonin shpejtësinë që kapte radari, AMP-ja pezullon nga detyra 5 inspektorë të Policisë Rrugore (EMRAT – DETAJE)

Pesë inspektorë të Policisë Rrugore të Tiranës janë pezulluar nga detyra, në bazë të një vendimi të Prokurorisë së kryeqytetit dhe të zbatuar nga...

EMRAT/ Falsifikonin kartmonedhat 50 dollarëshe dhe i hidhnin në treg në gjithë Shqipërinë, arrestohen 3 persona në Tiranë

Polciia ka arrestuar 3 persona, të cilët falsifikonin kartmonedha 50 dollarëshe dhe i hidhnin në treg në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit. Bëhet...

Akuzohet për falsifikim dokumentesh, anëtari i KPA përfundon në SPAK

Ardian Hajdari, anëtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit (KPA) është paraqitur sot në Strukturën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). Mësohet...

Kërkonin nga 500-300 mijë euro, arrestohet vëllai i Sheila Haxhirajt për falsifikim dokumentesh

Policia e Lezhës së fundmi ka zbuluar një laboorator i cili dyshohet se shërbente për prodhimin e dokumentave të huaja të identifikimit, të dyshuara...

EMRAT/ Këta janë të arrestuarit për tjetërsimin e pronave në Himarë, mes tyre edhe ish-zv.kryetari i bashkisë

Policia e Vlorës ka vënë në pranga ditën e sotme 6 persona, të cilët falsifikuan firmat, vulat dhe formularët duke përfituar sipërfaqe të mëdha...


Lajmet e fundit