Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

faliment

Revista ekonomike amerikane: Dy kompani ajrore shqiptare rrezikojë të falimentojnë këtë dimër!

Linjat ajrore më të dobëta të Evropës përballen me një rrezik të shtuar të kolapsit këtë dimër pasi vendet që shpëtuan kompanitë ajrore gjatë...

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë, shpall konkursin për administratorët e rinj

Ministria e financave po përgatitet të marrë në administrim disa njësi të pushtetit vendor, të cilat janë në faliment për shkak të mungesës së...

Shtrenjtimi i energjisë fillon të japë pasoja te bizneset, paralajmërohen falimente zinxhir

Shtrenjtimi i çmimit të energjisë elektrike ka rritur së tepërmi vështirësitë për fabrikat e përpunimit të mishit dhe të qumështit. Kompanitë pohojnë të shqetësuara se...

‘Pranohet falimentimi i narkoshtetit’, Berisha: Rama vendosi aeroportin nën kontrollin e Xhaçkës, akt puçist

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama urdheroi ministren Xhaçka të shpalosë ushtrinë dhe vendosi nën kontrollin e saj aeroportin civil të vetëm...

‘Bujqësia po falimenton’, ish ministri tregon arsyet: Taksat dhe tatimet më të lartat në Europë

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti thotë se bujqësia po shkon drejt falimentimit. Ai u shpreh se shkak për situatën e vështirë...

Vrasja e gjyqtares, reagon kolegu i saj: Ka falimentuar dhe ai pak shtet që kishim!

Pas vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi ka reaguar dhe kolegu i saj Artan Lazaj. Lazaj e konsideron falimentim të plotë  të shtetit...


Lajmet e fundit