Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

fake news

“Plagoset me thikë i biri i Mustafa Nanos”, analisti reagon i revoltuar ndaj mediave: Lajthitje! Nuk është djali im, hiqeni urgjentisht

Gazetari dhe analisti Mustafa Nano reagon ashpër pas lajmit të rremë që kanë shpërndarë disa media në Shqipëri dhe Kosovë, se djali i tij...

Zbulohet raporti i Parlamentit Evropian: Nga portalet tek televizionet e mëdha, ja kush përhap Fake-News në Shqipëri

Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme ka përpiluar një raport mbi vërtetësinë e informacioneve që përhapin mediat në Evropë.   ...

U akuzua se pagoi ish-senatorin italian për ‘FAKE NEWS’ kundër qeverisë, reagon këshilltari i Metës: Shpifje për të hequr vëmendjen nga dështimi i ‘Zgjedhores’

Pas lajmit të publikuar nga mediat itaiane se këshilltari i Presidentit Meta, Ilir Kulla ka paguar pronarin ish-senatorin, njëkohësisht dhe pronarin e një portali...

“Më sill uratën, se Biblën e kam me vete”, avokati zbulon fjalët e Xhulias që mbahet e burgosur për “Fake News”

“Më bjer një palë uratë se Biblën e kam me vete”, këto janë fjalët e studentes Xhulia Aliaj që mbahet e arrestuar prej tre...

“Nxitën tinëzisht dhe djallëzisht panikun”, Lleshaj i ashpër: Do përballen me ligjin

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj reagon ashpër pas lajmit të rremë në disa portale për një tërmet të madh që pritej të godiste vendin...

Shoqërohen në polici dy gazetarët e lajmit të rremë për tërmetin e madh (FOTO)

Dy gazetarët e shoqëruar në polici, Aurel Rakipllari i “Syri” dhe Daniela Grica e “Shekullit”

Sandër LLeshaj sulmon RAI 3 për emisionin mbi mafien: Mishmash i denjë për të ilustruar epideminë e ‘fake news’

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për emisionin e televizionit italian RAI 3 mbi mafien shqiptare dhe drogën. Lleshaj ka...

‘RENEA merr në mbrojtje Qendrat e Votimit’, deputeti i ri bie pre e ‘fake news’

Deputeti i ri në parlamentin e Shqipërisë, Ralf Gjoni, duket se ka rënë pre e ‘fake news’-it. Deputeti ka shpërndarë një...

Lajmet e fundit