Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

TAG

fajtore

Ish-drejtues të Veteranëve të UÇK, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj shpallen fajtorë nga Gjykata e Hagës

Gjykata Speciale në Hagë ka shpallur fajtorë dhe ka dënuar me nga katër vite e gjysmë burg Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn, ish-drejtues të...

Dënohet çifti amerikan që tentoi të shiste sekrete bërthamore

Jonathan dhe Diana Toebbe u shpallën fajtorë nga gjykata në West Virginia, pasi të dy tentuan të shisnin sekretet bërthamore në një vend të...

Shrytëzonte dhe trafikonte pa mëshirë të miturit, ish-bashkëshortja e Jeffery Epstein shpallet FAJTORE për 5 akuza

Ghislaine Maxwell ishte një shfrytëzuese e pamëshirshme, e rrezikshme dhe e sofistikuar që u shkaktoi "dëm të madhe e të vazhdueshëm" vajzave të reja...

Kultivuan kanabis me vlerë 9.5 milion stërlina, shpallen fajtorë dy shqiptarët (EMRAT)

Dy shqiptarë janë shpallur fajtorë, pasi akuzohen për prodhim dhe shitje kanabisi. Orges Rizaj, 28 vjeç dhe Agustin Grembi, 26 vjeç, u kapën nga policia...

Hollanda shpallet fajtore 10 % nga gjykata për Masakrën e Srebrenicës, ushtarët e saj mund të parandalonin ngjarjen

Gjykata e Lartë Hollandeze ka mbështetur idenë që Hollanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vrasjen e 350 personave në masakrën e Srebrenicës. ...

Vrasja e vëllait të Kim Jong Un, shpallet fajtore gruaja nga Vietnami

Një grua vietnameze e akuzuar në vrasjen e e Kim Jong-nam gjysmë vëllait të udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, u dënua të...

“Për t’i vënë të gjithë fajtorët me shpatulla pas murit”, studentët nuk ndalen, vijon PROTESTA

Mesa duket studentët nuk dinë të ndalen pasi edhe sot ata kanë paralajmëruar protestë dhe bojkot të mësimit nëpër fakultete. Studentët...

Zhdukja e 4.4 milionë litra naftë “virxhin”, ish-zv.drejtoresha e Doganave fajtore, sa vjet burg rrezikon (HETIMI I PROKURORISË)

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka paraqitur në Gjykatë konkluzionet përfundimtare lidhur me çështjen penale në ngarkim të shtetasit Ardian Xhillari,...

Lajmet e fundit