Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Fadil Vokrri

Sot 1 vit pa legjendën shqiptare të futbollit, Fadil Vokrri

Sot bëhen një vit nga ndarja nga jeta e legjendës shqiptare të futbollit, Fadil Vokrri. Sipas mediave në Kosovë, për nder...

“Kapiten, u kry”, Kombëtarja e Kosovës bën realitet ëndrrën e Fadil Vokrrit

Vazhdimi i aventurës së Kosovës në Ligën e Kombeve i dedikohet padyshim të gjithë shqiptarëve, por në veçanti dhe legjendës së futbollit Fadil Vokrri....

Stadiumi i Prishtinës do të mbaj emrin e Presidentit të ndjerë

Sipas mediave kosovare, në stadiumin me emrin e ri më 28 korrik do të luhet ndeshja testuese mes ekipit FC Prishtina dhe FC...

Përcillet në banesën e fundit legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

Është përcjellë në banesën e fundit në varrezat e qytetit të Prishtinës, në Dragodan kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. ...

“Lajm shokues”, Meta mesazh ngushëllues për vdekjen e Fadil Vokrrit: Pak ditë më parë firmosa dhënien e shtetësisë shqiptare

Reagon Presidenti Meta për ndarjen nga jeta të kreut të Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri.   Nëpërmjet një postimi në...

Ndarja nga jeta e Fadil Vokrrit, FSHF letër ngushëlluese: Jemi të tronditur

Reagon FSJHF pas vdekjes së parakohshme të Fadil Vokrrit, Presidentit të Federatës Kosovare të Futbollit. Vokrri u nda nga jeta ditën e sotme pasi...

Ndahet nga jeta Fadil Vokrri, Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës

Ndahet nga jeta Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri. Legjenda e futbollit është shuar në moshën 57 vjeçare. ...

Kosova mposht Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit, Vokrri: Kisha besim te CAS-i

Serbia del humbëse edhe në një sferë në duel me Kosovën. Në fakt, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë e ka hedhur poshtë ankesën...

Lajmet e fundit