Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

fabrizio bucci

“Mos e krahasoni Elbasanin me Palermon”, Ambasadori Italian letër gazetës në Tiranë: Qyteti nuk është më ai i përpara 30 viteve

Fabrizio Bucci, ambasador i Italisë në Shqipëri i ka shkruajtur një letër Gazetës “Dita” në Tiranë dhe kërkon që Elbasani të mos krahasohet më...

Ambasadori italian mirënjohës Shqipërisë: Nuk do e harrojmë kurrë atë që bëtë për ne vitin e kaluar, dërguat vëllezër e motra shqiptarë për të...

Me rastin e 75-vjetorit të shpalljes së Republikës Italiane, ditën e sotme në Sheshin Italia në Tiranë është mbajtur një aktivitet ku i pranishëm...

Sopranoja e madhe nderohet me titullin “Urdhri i Yllit të Italisë”, Inva Mula: Jam e prekur! Artistët kanë nevojë për kulturën italiane

Sopranoja e njohur shqiptare, Inva Mula është nderuar sot me titullin ‘Urdhri i Yllit të Italisë’, të cilin ia dorëzoi ambasadori italian në Shqipëri,...

Ambasada britanike dhe italiane në Shqipëri urojnë kryeministrin Edi Rama për fitoren: Inkurajojmë institucionet të hetojnë parregullsitë e pretenduara

Ambasadori Britanik Duncan Norman ka përgëzuar dhe uruar për fitoren kreun e PS, Edi Rama, i cili mori një rezultat të thellë në zgjedhjet...

Ambasadori italian TRISHTOHET për ngjarjet në Shqipëri, Bucci: Jam KUNDËR dhunës, protesta të bëhet në mënyrë paqësore

Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka kundërshtuar dhunën e përdorur gjatë protestës të organizuar nga të rinjtë. Përmes një postimi...

Ambasadori italian takon Bashën: Ju mbështesim në rikthimin e dialogut politik

Ambasadori italian në Tiranë, Fabrizio Bucci ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Ambasada ka zbardhur takimin duke...

Lajmet e fundit