Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

FA

Gruaja shtatzënë refuzon helikopterin, transportohet një tjetër grua shtatzënë

Megjithëse helikopteri i Forcave të Armasosura ka mbërritur në Fan, aty ku ishte kërkuar ndihmë për një grua shtatzënë, kjo e fundit raportohet se...

“Ushtria kundër kanabisit”, Kodheli: E vendos Këshilli i Ministrave nëse është emergjencë

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur sërish në lidhje me mundësinë e angazhimit të Forcave të Armatosura kundër kultivimit të kanabisit në vend,...

“Eurocopter” jep alarmin: Mos përdorni helikopterët

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak EC 145, kompania “Eurocopter” ka lëshuar një njoftim të gjitha vendeve që disponojnë helikopterë të këtij modeli, të mos...

Tani në Tiranë, fluturimi i 7-vjetorit në NATO (VIDEO)

Shqipëria feston sot 7-vjetorin e NATO-s, anëtarësimit në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut. Helikopterët e Forcave të Armatosura...

Forcat e Armatosura, qeveria rikthen “zborin”

Shqipëria është një vend anëtar i NATO-s, aleancës më të madhe ushtarake në botë, por numri i ushtarëve tanë është i vogël. Aleanca ka...

Hapen regjistrimet për Forcat e Armatosura, ja kushtet që duhen plotësuar

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë hapur regjistrimin për 250 kandidatë të rinj për ushtarë dhe detarë. Regjistrimet do të vijojnë...

Lajmet e fundit