Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

FA

Tragjedia me FA në Letoni, ja kush është efektivja që humbi jetën dhe 2 të plagosurit

Shpërthimi i një mine i mori jetën efektives së Forcave të Armatosura si dhe la të plagosur 2 të tjerë në Letoni. ...

Kollçaku konfirmon lajmin: Humb jetën efektivja e FA në Letoni, plagosen 2 të tjerë (EMRAT)

Një efektive e Forcave të Armatosura ka humbur jetën në Litoni si dhe janë plagosur dy të tjerë. Në një deklaratë...

Shpërthen mina, vdes efektivja e Forcave të Armatosura shqiptare, plagosen 2 të tjerë

Një efektive e Forcave të Armatosura shqiptare ka humbur jetën në Letoni pas shpërthimit të një mine. Si pasojë e...

Helikopterë ‘Black Hawk’ për Forcën Ajrore, Xhaçka finalizon marrëveshjen me qeverinë amerikane (FOTOT)

Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet më tej falë mbështetjes së Departamentin Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në SHBA, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka...

Shqipëria 10 vjet në NATO, njihuni me ushtaraken më simpatike mes Forcave të Armatosura

Kjo që shihni në foto është Esa, vajza nga Mirdita pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë.   Me siguri Esa...

Nderohen me medalje 26 pjesëtarë të FA-së, Xhaçka: Keni bërë krenar çdo shqiptar (FOTOT)

23 ushtarakë të gradave të ndryshme dhe 3 civilë që punojnë në strukturat e Forcave të Armatosura u nderuan me medalje nga ministrja e...

U tha se anuloi vizitën për shkak të protestës, numri 2 i NATO-s vjen në Tiranë: 52 milion euro investim për FA

Zv.sekretarja e Përgjithshme e NATO-s, Rose Gottemoeller ka vizituar sot Tiranën duke hedhur poshtë 'fake news-et' që qarkulluan ditën e djeshme për shtyrjen e...

Zjarri në pyllin e Semanit, prefekti kërkon ndihmën e Forcave të Armatosur

Pas zjarrit që përfshiu ditën e djeshme pyllin e Semanit, Prefekti i qarkut të Fierit, Baki Bala ka bërë kërkesën për ndihmë nga efektivët...

Rama nxjerr VIDEON: Forcat e Armatosura në gatishmëri

Kryeministri Rama e ka nisur ditën e sotme me pamje nga puna e Forcave të Armatosura.   Rama shprehet se FA...

Lajmet e fundit