Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

FA

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese të luftës kundër kancerit të gjirit

Vajzat dhe gratë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë i janë bashkuar fushatës sensibilizuese për luftën kundër kancerit të gjirit. Në një videomesazh për...

Ushtria shqiptare tregon “muskujt”, lëshon dronin gjatë stërvitjes me 1 mijë trupa dhe 200 mjete ushtarake

Mbi 1 mijë trupa dhe mbi 200 mjete kanë ngritur sot siparin e stërvitjes më të madhe të Forcave të Armatosura. Ministri i Mbrojtjes Niko...

Moti i keq, FA në terren, Peleshi: Shtabet e emergjencave janë ngritur 10 ditë më parë, janë evakuuar në kohë banorët e rrezikuar

Ministria e Mbrojtjes po ndjek me seriozitet situatën e krijuar si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë të rëna gjatë ditëve të fundit....

Forcat e Armatosura ndërtojnë urën 24 metra të gjatë mbi lumin Fan, Xhaçka: Do t’u vijë në ndihmë 900 banorëve

Ditën e sotme ka përfunduar ura  mbi lumin Fan. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka gjatë inspektimit të përfundimit të punimeve për...

Niset kontigjenti i ushtarakëve shqiptarë në Afganistan, lot në sytë e vajzave (FOTO PREKËSE)

Kontingjenti VI shqiptar nga batalioni i II i këmbësorisë, u nis për në Afganistan për të vijuar angazhimin e vendit tonë në misionin e...

Vdekja e dy efektivëve të FA, Kontigjenti Paqeruajtës nderon veprën e dëshmorëve të rënë në Letoni

Kontigjenti i V-të Paqeruajtës nderon veprën e dëshmorëve të rënë në Letoni. Në bazën e NATO-s në Camp Arena në Herat...

Një ditë pas vdekjes së efektives së FA, flet babai i 32 vjeçares: E përcolla më 22 dhjetor, fola në mëngjes në telefon…

Një ditë pas vdekjes së efektives së forcave të Armatosura, Zarife Hasanaj, ka folur babai i 32 vjeçares. Muharrem Hasanaj tregon...

Tragjedia me FA në Letoni, Kryemadhi: Ngushëllimet e zemrës e të shpirtit si nënë e si grua

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur ngushëllimet për familjen e Zarife Hasanajt e cila humbi jetën në krye te detyrës në Letoni. ...

Tragjedia me FA në Letoni, ja kush është efektivja që humbi jetën dhe 2 të plagosurit

Shpërthimi i një mine i mori jetën efektives së Forcave të Armatosura si dhe la të plagosur 2 të tjerë në Letoni. ...

Kollçaku konfirmon lajmin: Humb jetën efektivja e FA në Letoni, plagosen 2 të tjerë (EMRAT)

Një efektive e Forcave të Armatosura ka humbur jetën në Litoni si dhe janë plagosur dy të tjerë. Në një deklaratë...

Lajmet e fundit