Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

FA

Poshtë makinave ushtarake si xhenerike, njihuni me Entelën, rreshteren e forcave të armatosura: E kam pasion këtë punë!

Rreshtere Entela Troqe e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë është nga ato vajza që çdo ditë e kalon me makinat e forcës...

Përmbytjet në Kosovë/ Forca dhe mjete të FA janë vendosur në Kukës, gati të ndërhyjnë nëse situata përkeqësohet

Forcat e Armatosura shqiptare dh mjete të ushtrisë janë vendosur në Kukës, në gatishmëri për të mbështetur banorët e disa prej komunave në Kosovë,...

Peleshi bashkëbisedim me përfaqësuesit e Shqipërisë jashtë vendit: Në 2023 fillon puna për ndërtimin e korpusit të Akademisë së FA, do shtojmë mbështetjen ushtarake

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ditën e sotme zhvilloi një bashkëbisedim online me përfaqësuesit e Shqipërisë në misione jashtë vendit. I shoqëruar edhe nga Shefi...

110-vjetori i themelimit të FA, Begaj mesazh: Përjetë mirënjohës arkitektëve të pavarësisë

Presidenti Bajram Begaj, ka përkujtuar 110-vjetorin e themelimit të Forcave të Armatosura në historinë e shtetit dhe kombit tonë. Begaj me anë të një postimi...

Moti i keq në vend, Peleshi: 240 trupa të FA dhe 25 mjete janë angazhuar në terren, do jemi të gatshëm për çdo ndërhyrje

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me situatën në vend, pas reshjeve të denduar të shiut. Me anë të një postimi në...

VIDEO/ Shkodra nën ujë, Rama merr masat për natën: Po shkojnë mbi 100 efektivë nga FA dhe Emergjencat Civile

Kryeministri Edi Rama, ka bërë me dije se mbi 100 efektivë nga Forca Tokësore dhe Baza e Mbështetjes për Emergjencat Civile, mjete të larta,...

FA shqiptare ndër të parët në stërvitjen në Britani, Peleshi: Arritje e shkëlqyer, u trajnuan në kushte të vështira

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka zbuluar detaje nga stërvitja e Forcave Speciale shqiptare në Britani të Madhe. Në një postim në Facebook, Peleshi shprehet...

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese të luftës kundër kancerit të gjirit

Vajzat dhe gratë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë i janë bashkuar fushatës sensibilizuese për luftën kundër kancerit të gjirit. Në një videomesazh për...

Ushtria shqiptare tregon “muskujt”, lëshon dronin gjatë stërvitjes me 1 mijë trupa dhe 200 mjete ushtarake

Mbi 1 mijë trupa dhe mbi 200 mjete kanë ngritur sot siparin e stërvitjes më të madhe të Forcave të Armatosura. Ministri i Mbrojtjes Niko...

Moti i keq, FA në terren, Peleshi: Shtabet e emergjencave janë ngritur 10 ditë më parë, janë evakuuar në kohë banorët e rrezikuar

Ministria e Mbrojtjes po ndjek me seriozitet situatën e krijuar si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë të rëna gjatë ditëve të fundit....

Lajmet e fundit