Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Evropa

Aksidenti tragjik në Bullgari, BE: Në këto kohë të vështira, Evropa solidare dhe pranë jush

Për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 45 persona, ka reaguar edhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, duke thënë se...

Covid-19 “alarmon” Evropën, ky vend rikthen kufizimet me Shqipërinë, ja çfarë duhet të kenë parasysh udhëtarët

Përhapja me shpejtësi e variantit të ri “Delta” ka detyruar Norvegjinë që të ashpërsojë masat për frenimin e përhapjes së virusit. Së fundmi, sipas një...

EVROPA në gjendje alarmi nga Covid, Rumania shteti më i prekur, pas tij Gjermania dhe Franca (SHIFRAT DHE SITUATA NË BOTË)

Janë 20.620.847 raste me covid-19 zyrtarisht të infektuar në gjithë botën, më shumë se gjysma në Amerikë. Shtetet e Bashkuara janë vendi më i...

Temperaturat e ulta, bora dhe acari ‘pushtojnë’ Evropën (VIDEO)

Kontinenti evropian është ‘pushtuar’ tashmë nga acari dhe reshjet e dendura të dëborës. Bora, akulli dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar...

Lajmet e fundit