Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Evis Kushi

Ministrja tha “kanë shkëlqyer”, publikohen rezultatet e Gjuhës së Huaj për maturantët: Dyfishohet numri i ngelësave, numërohen me gishta ata që kanë marrë 10

Sot ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Evis Kushi tha se një pjesë e mirë e maturantëve kanë shkëlqyer në testin e gjuhës së...

“Nuk i besojmë”, pas vendimit të Ministrisë reagojnë maturantët: Duam diçka konkrete ose do bojkotojmë provimin e radhës

Pas protestave të maturantëve, ministria e Arsimit, Evis Kushi bëri të ditur se do të ulet kufiri  minimal i pikëve për çdo notë të...

Ministria e Arsimit pranon kërkesën e maturantëve: Vendosëm të ulim kufirin minimal të pikëve për çdo notë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi në një videomesazh është shprehur se Ministria e Arsimit ka rënë rënë dakort që të ulet kufiri minimal i...

“Do bëjmë hekurudhën Pogradec-Korçë-Greqi”, ministret bëjnë zotimet në 30-vjetorin e PS: Nga shtatori anglishtja që në klasë të parë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku deklaroi gjatë Kongresit të Partisë Socialiste se mandatin e tretë do të ndërtohet linja hekurudhore Pogradec-Korçë-Greqi. Ky projekt gjigand do...

Nesër provimi i matematikës, Kushi mesazh për maturantët: Suksesi është vetëm në dorën tuaj

Nesër maturatët do të zhvillojnë provimin e radhës, që është ai i matematikës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ministrja e Asimit, Evis...

Kryeministri i Hungarisë bën gjestin fisnik, i puth dorën ministres Evis Kushi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka publikuar sot një foto shumë të veçantë, duke e cilësuar si “foto e ditës”, një term që përdoret...

Kushi takohet me rektorët në Budapest: Shkëmbyem ide dhe përvoja për rritjen e cilësisë së arsimit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka zhvilluar një takim me profesor Béla Merkely, Rektorin e Universitetit Semmelëeis dhe András Lánczi, Rektor...

“Bashkohu me ne”, ministrja Kushi thirrje profesorëve: Aplikoni për t’u bërë drejtor i ASCAL, ose për 1 nga 11 vendet si anëtar Bordi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, u bën thirrje akademikëve dhe profesorëve, brenda dhe jashtë vendit, që të aplikojnë për t’u zgjedhur si Drejtor i...

Kushi në Ankara, takim me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë në Turqisë: Së shpejti filiali…(E PLOTË)

Ministra e Arimit, Evis Kushi ndodhet në Ankara, atje ku është edhe kryeministri Edi Rama. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kushi shkruan...

Nisin “ethet” për maturantët, japin nesër provimin e parë, Kushi: Shumë suksese dhe mbarësi për të gjithë!

Maturantët do të zhvillojnë ditën e nesërme provimin e parë në lëndën e gjuhës së huaj. Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Evis Kushi i ka...

Lajmet e fundit