Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

evi kokalari

Evi Kokalari: Basha mori fund sot, Escobar qëndroi vetëm 10 minuta në zyrën e tij

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ka folur mbrëmjen e sotme për vizitën e zyrtarit amerikan Gabriel Escobar, i cili u takua edhe me...

Evi Kokalari: Doktor Berisha, jemi 700 veta këtu! PD do ta bëjmë si partinë Republikane e SHBA

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari ka qenë sot e pranishme në “foltoren” që ish-kryeministri Sali Berisha ka organizuar virtualisht në Nju Xhersi, ndonëse është i...

Foltorja në Amerikë/ Evi Kokalari tregon detaje: Të dielën do të vijnë shumë shqiptarë nga Florida, New Jersey…

Aktivistja Evi Kokalari ka folur për foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha që do të mbahet këtë të dielën me shqiptarët që jetojnë në Amerikë....

Floriana Garo promovon “foltoren” me shqiptarët në SHBA: Së shpejti do e organizojmë dhe këtu

Drejtoresha e Komunikimit të foltores së ish-kryeministrit Sali Berishës, Floriana Garo ka promovuar “Foltoren” edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). Ajo ka ndar...

Evi Kokalari dorëzon në SPAK padinë ndaj Ervin Salianjit: Im shoq dy herë ka qenë në Greqi, s’ka lidhje me “Agimin e Artë”

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ashtu siç kishte paralajmëruar më herët ka depozituar në SPAK këtë të hënë padinë ndaj deputetit Ervin Salianji. Përmes...

Evi Kokalari padit në SPAK Ervin Salianjin: Ky është degjenerimi i kryesisë aktuale të PD-se që do marrë fund në 11 Dhjetor

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ka deklaruar se do të padisë në SPAK deputetin demokrat Ervin Salianji, për ofendimet dhe shpifjet e bëra...

“Vjen nga SHBA dhe bën këtë gjë, turp”, debat i ashpër mes Dudushit dhe Kokalarit për Grida Dumën: Mua mos më thuaj stop…

Një debat i fortë është shënuar mes gazetarit Alban Dudushi dhe aktivistes shqiptaro-amerikane Evi Kokalari. Dudushi tha se ishte kundër gjuhës së ashpër dhe qëndrimeve...

Ervin Salianji “shpërthen” ndaj Evi Kokalarit: Skizofrene! Emigrante e papunë, bashkëshorti i saj i përfshirë në partinë Agimi i Artë në Greqi

Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka shpërthyer në sulme ndaj aktivistes shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, pasi kjo e fundit hodhi akuza ndaj tij...

“Trashi zërin që të tregonte se është burrë”, Salianji i kthen përgjigje Kokalarit: Ku unë e ku ti, nuk të marr në konsideratë

Aktivistja Evi Kokalari disa ditë më parë komentoi përplasjen mes deputetit socialist, Erion Braçe dhe deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji në Kuvendin e...

Evi Kokalari nuk “kursen” Grida Dumën: Nuk mund të jem xheloze për një të pamoralshme! PD e ka themeluar Berisha me Hajdarin dhe do...

Aktivistja Evi Kokalari gjatë “Foltores” së kësaj të marte në Fushë Krujë nuk ka “kursyer” asnjë deputet të Partisë Demokratike. Fjalën e saj ajo e...


Lajmet e fundit