Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

evi kokalari

“BOMBA” E EVI KOKALARIT/ Aktivistja zbulon DOSJEN e BASHËS në SHBA: Pagoi 750 mijë dollarë në mënyrë të fshehtë, për 2-3 vite nuk merrte...

Aktivistja Evi Kokalari ishte e pranishme krah ish-kryeministrit Sali Berisha në "Foltoren" e mbajtur ditën e sotme në qytetin e Durrësit. AJo ka bërë një...

Reagimi i fortë: Evi Kokalari-Angelakis të shpallet “non-grata” nga politika, është dora tinzare e Grenellit që donte të shqyente Kosovën

Një reagim i fortë kundër aktivistes shqiptare në SHBA Evi Kokalari, vjen në rrjetet sociale, pasi kjo e fundit u përfshi në zhvillimet politike...

Evi Kokalari në foltoren e Berishës: Grida Duma e vetmja që i vjen vërdallë Lulzim Bashës, të tjerët janë me ne

Shqiptaro-amerikania Evi Kokalari, aktiviste e njohur, i është bashkuar Sali Berishës në foltoren e Vlorës. Prej andej, Kokalari ka kritikuar mënyrën sesi bëhet fushatë e...

“Në 23 vite kam qenë në Shqipëri vetëm 20 ditë”, Kokalari krahë Berishës: PD është marrë peng nga socialistët

Ish kryeministri Slai Berisha po zhvillon “Foltoren” në Vlorë, ku fjalën e ka mbajtur edhe aktivistja shqiptare në Amerikë Evi Kokalari. Kokalari u shpreh se...

Pas takimit me Yuri Kim, kundërshtarja e Lulzim Bashës shfaqet krah Sali Berishës në Vlorë

Aktivistja shqiptare në Amerikë Evi Kokalari sot është shfaqur në krahë të ish kryeministrit Sali Berisha në “Foltoren” në Vlorë. Kokalari shpesh ka dal hapur...

Takimi “sekret” në Tiranë, Ambasadorja Kim drekon me kundërshtaren e Lul Bashës, aktivisten shqiptare në SHBA Evi Kokalari

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ishte dje në selinë blu ku zhvilloi një takim me kryedemokratin Lulzim Basha. Menjeherë sapo ishte kthyer nga Amerika,...

Richard Grenell provokon shqiptarët me postimet për serbët, aktivistja i del në krah: Mos politizoni çdo gjë

Richard Grenell është një figurë kontraverse për shqiptarët. Ish-zyrtari i lartë i Donald Trump donte të merrte rol protagonist në debatin Kosovë-Serbi, veçanërisht në...

Aktivistja flet për kongresmenin që “zuri ngushtë” Blinken: Mik i madh i shqiptarëve, por Joe Biden na ka lënë në baltë

Kongresmeni Lee Zeldin ditën e sotme vuri në vështirësi Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, kur e pyeti për shpalljen “non grata” ish-kryeministrin Sali...

PLAS mes Kokalarit dhe Kadillit/ Aktivistja: E hapët varrin vetë me kandidimin tuaj, gënjen se ke qenë i persekutuar; Kandidati për kryetar: Në gjakun...

Një debat i fortë është zhvilluar mes kandidatit për kryetar të PD-së Fatbardh Kadilli dhe aktivistes shqiptare në SHBA, Evi Kokalari në emisionin “Spotlight”.Aktivistja...

U përfol si kandidate, Kokalari: PD ka nevojë për ndryshim dhe reformim, nëse Basha do ta mbajë peng, diaspora do e dobësojë deri në...

Evi Kokalari, e përfolur si kandidate për kryetare e PD, komenton zhvillimet e mbrëmjes vonë dje në Partinë Demokratike, ku Kryesia dhe Këshilli Kombëtar...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita