Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

evakuime

Alarm për bombë në aeroportin e Londrës, gjendet një pako e dyshimtë në zonën e sigurisë, evakuohen pasagjerët dhe personeli

Aeroporti "Stansted" në Londër është evakuuar pasi autoritetet gjetën një pako të dyshimtë në zonën e sigurisë. Pasagjerët që do udhëtonin u evakuuan pjesërisht...

Nju Orlins fillon evakuimet në pritje të uraganit Ida

Parashikuesit e motit paralajmëruan banorët përgjatë bregut të shtetit të Luizianës që të nxitojnë përgatitjet sot në pritje të uraganit Ida, i cili pritet...

Greqi, evakuime masive nga ishulli Evia, zjarret bëjnë “kërdinë” përpijnë çdo gjë

Situata ende nuk po normalizohet në ishullin grek të Evias ndërkohë që autoritetet kanë urdhëruar evakumin e dy fshatrave dhe një manastiri që nga...

Lajmet e fundit